Tunceli'de PKK'lı grup kıstırıldı

Tunceli'de PKK'lı grup kıstırıldı
Tunceli'de Çakırkaya, Dereboyu, Sağlamtaş ve Kocatepe Köyleri arasında tespit edilen 15 kişilik PKK'lı grup kıstırıldı

Dün sabah erken saatlerinde merkeze bağlı Kocakoç Jandarma karakoluna saldırmak isteyen PKK'lılara karşı başlatılan operasyonlar Nazimiye ile Mazgirt İlçeleri arasındaki Şişik Ormanları bölgesinde yoğunlaşırken, bu bölgelere dün akşam saatlerinde yeni birlikler sevk edildi.
 
15 KİŞİLİK GRUP TESPİT EDİLDİ
 

Nazimiye kırsal alanında başlatılan operasyonlar ise daha çok, Ramazan, Dereova, Sarıyayla ile Doğantaş ve Büyükyurt Köyleri kırsalında yoğunlaşıyor. Güvenlik birimleri, PKK'lıların Tunceli'deki bütün adımlarını takip ediyor, telsiz görüşmelerinin kestirmeleri alınarak anında çevirisi yapılıyor. Güvenlik güçleri bugün sabah saatlerinde Pülümür İlçesi Çakırkaya, Dereboyu, Sağlamtaş ve Kocatepe Köyleri bölgesinde 15 kişilik PKK'lı bir grup tespit etti. PKK'lıların kendi aralarında telsiz ile yapılan görüşmenin güvenlik birimlerince tespit edilmesi ile birlikte alınan telsiz kestirmesinin, kısa bir sürede çözümü yapıldı.
 
ÖZEL EĞİTİMLİ BİRLİKLER GİTTİ
 
PKK'lıların bulunduğu bölgenin tespit edilmesi ile birlikte o bölgeye uçar birlik hareketi düzenlendi. Sabah saat 10.30 sularında Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan havalanan 2 Sikorsky helikopter 4'ncü Komando Tugayı'ndan aldığı çok sayıda özel eğitimli profesyonel birliği, bölgede hakim noktalara indirdi.
 
YOĞUN BOMBARDIMANA TUTULDU
 
Yaklaşık 3 saat süren helikopter trafiği sonrası, bölgeye bir tabur özel eğitimli birlik indirilerek geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Yine aynı saatlerde 2 Kobra helikopter, PKK'lıların telsiz görüşmesi yaptığı bölgeyi yoğun bombardıman altına aldı. Bölgede özel eğitimli birliklerin operasyonu sürüyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com