Tunceli'de plaj keyfi

Tunceli'de plaj keyfi
Yaz sıcaklarının artış göstermesi ile birlikte Tunceliler, Bodrumu aratmayan plajlarına inerek serinliyor...

Çoğunlukla yurtdışı ve yurt içinde yaşayan gurbetçilerin akınına uğrayan Tunceli plajları, yaz sıcakları nedeniyle dolup taşıyor. Yurt dışında yaşayan vatandaşların yanı sıra, Elazığ, Bingöl, Erzincan, Malatya ve Diyarbakır'dan çok sayıda insanın uğrak yeri olan plajlarda vatandaşlar serinlemenin keyfini yaşıyor. Plaj voleybolu ve piknik alanlarının da yoğun olduğu plajda, vatandaşlar hafta sonlarını şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Sinan Plaj köyünde geçiriyor.

Kahramanmaraş'tan arkadaşının aracılığıyla Tunceli'ye geldiğini belirten Dilan Aytaç, "K.Maraş'tan geliyorum. Kesinlikle harika bir yer, buradaki dördüncü günüm ve gitmek istemiyorum. Antalya'dan bir farkı yok." dedi.

Almanya'dan Tunceli'ye ilk defa geldiğini söyleyen Reyhan Korkmaz ise, "Almanya'dan geliyorum. Tuncelili değilim Afyon'luyum, Egeliyim. İlk defa Dersim'e geldim, çok hoşuma gitti. Gelmeyen insanlara tavsiye ederim, Antalya yada başka bir yeri aratmıyor." diye konuştu.

Tunceli plajlarının Antalya ve diğer illerdeki plajlar gibi güzel olduğunu belirten Ali Tülek adlı vatandaş da dışarıda yaşayan bütün gurbetçilerin tatillerini Tunceli'de geçirmelerini istedi. (CİHAN)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com