Tunceli'de sıcak gelişme!

Tunceli'de sıcak gelişme!
Tunceli'de dün gece iki karakola eş zamanlı düzenlenen ve 1 askerin şehit olduğu 8 askerin yaralandığı saldırıdan sonra başlatılan operasyon sürürken, operasyon kapsamında Tunceli-Erzincan karayolu trafiğe kapatıldı.

Tunceli' de dün geceden beri süren çatışmalarda 1 PKK' lının ölü olarak ele geçirildiği bildirildi.

Basın mensupları dahil bölgeye kimse karadan yaklaştırılmazken,başlatılan operasyona havadan helikopterlerin destek verdiği öğrenildi.

Gökçek ve Şehit Mehmet Jandarma karakollarına giden yollarda 100'er kiloluk iki ayrı bomba düzeneği güvenlik güçleri tarafından farkedilerek etkisiz hale getirildi.

Tunceli ile Nazimiye ilçesi arasında bulunan Şehit Mehmet ve 2 kilometre yakınında bulunan Gökçek jandarma karakollarına dün gece PKK'lılar tarafından düzenlenen ve 1 askerin şehit olduğu, aralarında karakol komutanının da bulunduğu 8 askerin yaralandığı saldırıdan sonra başlatılan operasyon sürüyor. Saldırıda şehit olan askerin Mustafa Akar olduğu belirtilirken, karakol komutanı üsteğmen Salih Aslan'ın da aralarında bulunduğu 8 askerin tedavisi Tunceli Devlet ve Elazığ Asker Hastanelerinde sürüyor.
 
PKK'lıların sisli ve yağmurlu havada düzenlediği eş zamanlı saldırıdan sonra bölgede başlatılan operasyon sürürken, saldırıya uğrayan karakollara çıkan yollara döşendiği belirtilen patlayıcı tuzakları nedeniyle Tunceli-Elazığ karayolu sabah saatlerinden itibaren trafiğe kapattıldı. Bölgede basın mensupları dahil kimse yaklaştırılmazken, operasyonun hava destekli sürdüğü ve Tunceli'den çok sayıda eğitimli askerin havadan operasyon bölgesine indirildiği öğrenildi. Operasyon kapsamında zaman zaman PKK'lılarla çatışmaların yaşandığı öğrenildi.
 
Saldırıdan önce PKK'lıların Tunceli-Erzincan karayolunu 35.kilometrede kestiği ve bir aracı yakalarak yolu kapattığı böylelikle saldırı düzenleyecekleri karakollara karadan takviye birliklerinin gelmesini engelledikleri belirtildi.  (EAK)
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com