Tunceli'deki YGS'de Kitapçık Skandalı

Tunceli'deki YGS'de Kitapçık Skandalı
Tunceli'de bir öğrenciye ait kitapçık ve cevap kağıdı sınav salonunda unutuldu!

Sınavın yapıldığı okulda bir gün sonra bir öğrenciye ait soru kitapçığı ve cevap kağıdı bulundu. Kitapçık ve cevap kağıdı bir tutanakla ÖSYM'ye gönderilirken adayın, cevap kağıdının nasıl değerlendirileceği ise henüz açıklanmadı.

Tunceli'de YGS'nin yapıldığı Vali Mehmet Ali Türker İlköğretim Okulu'nun bir sınıfında 14 öğrenci sınava girdi.


Sınavın ardından öğrenciler, kağıtlarını sınıfta görevli salon başkanı olan Tunceli Üniversitesi'nde görevli okutman Ahmet Tavacı ve gözetmen Elif Sarı'ya verip solandan ayrıldı.

Tavacı ile Sarı da, öğrencilerin soru ve kitapçıkları ve cevap kağıtlarını tutanak ile ÖSYM bina temsilcisine teslim etti. Bina temsilcisi ise 14 öğrenciye ait soru kitapçığı ve cevap kağıtlarını mühürleyip, kilitli sandığa koyarak tutanakla ÖSYM İl Temsilcisi'ne verdi.

Sınavın ardından pazartesi sabahı okula gelen öğrenciler sınıftaki sıra üzerinde bir öğrenciye ait soru kitapçığı ve cevap kağıdı bulunca durumu öğretmenlerine bildirdi.
Okul yönetimi devreye girerek durumu ÖSYM Temsilcisi Muharrem Binici'ye bildirdi. Binici okula giderek, soru kitapçığı ve cevap kağıdını tutanakla teslim aldı.

ÖSYM Temsilcisi Muharrem Binici, kentteki Sınavlar Koordinatörü olan Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Durmuş Boztuğ'u arayarak durumu anlatıp, ne yapabileceklerini sordu.
Rektör Prof.Dr. Boztuğ, tutanak tutulup soru kitapçığı ve cevap kağıdını ÖSYM'ye posta ile gönderilmesi talimatını verince dökümanlar Ankara'ya ulaştırıldı.

Tunceli Üniversitesi'nde memur olan ÖSYM temsilcisi Muharrem Binici, açıklamaya yapmayacağını söyledi. Binici, konuyla ilgili açıklamayı Rektör Prof.Dr. Durmuş Boztuğ ya da ÖSYM Başkanlığı'nın yapabileceğini belirtti.

Kent dışında bulunan Rektör Prof.Dr. Durmuş Boztuğ'a ise ulaşılamadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com