Tunceli'ye 2 bin asker sevk edildi / VİDEO

Tunceli'ye 2 bin asker sevk edildi / VİDEO
Tespit edilen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için Tunceli il merkeziyle Munzur Dağları arasında hava köprüsü kuruldu. Bölgeye 2 bine yakın asker sevk edildi...

Tunceli'de tespit edilen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için büyük hava operasyonu başlatılırken, il merkezi ile Munzur Dağları arasında kurulan hava köprüsüyle bölgeye 2 bine yakın asker indirildi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

Edinilen bilgiye göre, güvenlik güçleri tarafından yapılan teknik takip sonucu Munzur Dağları eteklerinde birden çok terörist grubunun aynı anda hareketlendiği tespit edildi. Terörist grupların tespit edilmesi üzerine sabah saat 04.00 sıralarında başlayan hava harekatında, 5 skorsky helikopter İl Jandarma Alay Komutanlığı ve 4. Komando Tugayı ile Orta Munzurlar'ı oluşturan dağ silsilesinin Dolubaba, Azizabdal, Kırmızıdağ, Bor ve Zel Dağı arasına kurulan hava köprüsüyle yaklaşık 2 bine yakın özel eğitimli komando askerleri bölgeye indirildi.

Birlikler indirilirken 2 kobra tipi taarruz helikopteri ise bölgede havadan güvenlik sağladı. Hakim tepelere indirilen birlikler arama tarama faaliyeti başlatırken, bölgede sıcak temas yaşanıp yaşanmadığı konusunda henüz bir bilgi alınamadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com