Tunçoğlu, Güven Tazeledi

Tunçoğlu, Güven Tazeledi
Kütahya Gazeteciler Cemiyeti'nin olağan genel kurulunda mevcut başkan İhsan Tunçoğlu yeniden cemiyet başkanlığına seçilerek güven tazeledi.

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti'nin olağan genel kurulunda mevcut başkan İhsan Tunçoğlu yeniden cemiyet başkanlığına seçilerek güven tazeledi.
Kütahya'da, Gazeteciler Cemiyeti'nin olağan genel kurulunda, mevcut başkan İhsan Tunçoğlu, tekrar seçildi.
Divan başkanlığına Nuri Sarıışık, seçilirken katip üyeliklerine ise Hasan Demir ile Tuncay Varol seçildi.
3 yıllık faaliyet raporu ve kesin hesap bütçesinin okunup kabul edilmesinden sonra yeni döneme ait tahmini bütçe ve Denetleme Kurulunun raporu okundu.
Faaliyet raporu, kesin ve tahmini bütçe ile denetleme kurulu raporları okunarak onaylandı, ardından bir konuşma gerçekleştiren Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı ihsan Tunçoğlu, Gazeteciler Cemiyeti'ne üye olan ve üye olmayan bütün basın mensuplarına aynı mesafede olduklarını söyledi.
Kütahya Gazeteciler Cemiyeti faaliyet raporlarını bütün basın mensubu arkadaşlarıyla birlikte hazırladıklarını ifade eden Başkan Tunçoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Cemiyet yönetim kurulu olarak basın mensuplarının mesleki sorunlarına ve mesleki eğitimlerine hizmet veren bir anlayışla çalışmlarımızı sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz. Basın mensupları bilgilerini sürekli güncellemek zorunda bizde cemyiyet olarak bu bu konun farkında olduğumuz için meslek içi eğitime büyük önem veriyoruz. Kütahya'yı Türkiye'ye tanıtmak için cemiyet olarak köprü vazifesi gördüğümüze inanıyorum. Kütahyalı basın mensubu arkadaşlarımızla sık sık çeşitli aktivitelede bir araya gelerek fikir alış verişinde bulunuyoruz. Ayrıca basın mensubu arkadaşlarımız ve eşleri ile birlikte meslek içi eğitmlerde çalışmlarımızı sürdürüyoruz ve bize destek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.'
Türkiye'de cemiyetlerin gelirlerinin eskiye oranla azaldığını ifade eden Tunçoğlu, buna rağmen gereken aktivitelerine maddi zorluklara rağmen devam ettiklerini de söyledi.
Gazetelerin yayın hayatlarına devam etmeleri için belli bir desteğe ihtiyaçları olduğunu kaydeden Tunçoğlu, bu desteğinde çeşitli reklamlar vasıtasıyla olabileceğini ifade etti.
Seçime tek listeyle katılan ve üyelerin oy birliğiyle kabul ettiği İhsan Tunçoğlu başkanlığındaki Yönetim Kurulunda, Nadi Sarıışık, Kamil Uludoğan, Alaattin Akkaşoğlu, Mehmet Yaylıoğlu, Hasan Demir, Hüseyin Efe yer alırken, yedek üyeliklere Ahmet Emre Özevren, Mehmet Göç, Mustafa Semih Saraoğlu, Denetleme Kurulu asil üyeliklerine Kasım Girgin, Ramazan Doğan, Mustafa Altundaş, yedek üyeliklerine Ömür Demir, Zekeriya Türkel, Ercan Kolku, Onur Kurulu başkanlığına Nuri Sarıışık, üyeliklere Hasan Bilcan, Abdülkadir Ekmekçioğlu, Ali Kural, Mehmet Hatipoğlu, Mehmet Yenen, Abdullah Arıgül seçildi.
İlk kez oluşturulan Danışma Kurulunda ise Alibey Aydın, Fatma Selma Kocabaş Aydın, Mehmet Adil Turgut, Mehmet Yenen, Mustafa Arıgümüş, Mehmet Akın, Tuncay Varol, Hasan Okçu, Mustafa Dönmez, Semra Sarıışık Tozaraydın yer aldı.
Tunçoğlu, seçimlerin ardından yaptığı konuşmada, 3 yıllığına seçilen yeni yönetim kurulu ile ilde basın mensuplarının birlik ve beraberliğini daha pekiştirerek idare ile halk arasında köprü vazifesi görmeye devam edeceklerini belirtti.
Gazeteciler Cemiyeti'nin olağan genel kuruluna Vali Yardımcısı Mustafa İngeç, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Nejat Özturan, Baro Başkanı Sabit Özdoğlar, İl Çevre ve Orman Müdürü Mehmet Kuşçu, AK Parti İl Başkanı Mustafa Yenipazar, CHP İl Başkanı Akif Gün, İl Genel Meclisi üyesi Remzi Günay, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Vural Kavuncu ile siyasi parti temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com