Tüpçüden federasyon başkanı olyorsa...

Tüpçüden federasyon başkanı olyorsa...
Son olarak teknik direktörlük diplomasına başvuracağını açıklayarak tartışma yaratan Nihat Doğan, tv8'de "Böyle Bir Şey Var mı?" programına konuk oldu. Doğan'a Yılmaz Vural'dan da destek geldi

Tv8'de Cengiz Semercioğlu'nun sunduğu Böyle Bir Şey Var mı? programına katılan Nihat Doğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:
 
"Teknik direktör olmak için futbolcu olmaya gerek yok"

 
Türk sporunun çöktüğünü görüyoruz. Hal durum böyleyken yorumcular ekranda asıyorlar kesiyorlar. Her futbolcu iyi teknik direktör olamaz, her futbolcu iyi yorumcu da olamaz. Futbolu ayağa kaldıracak olan futbolcuların kendisidir. Onlar da işin kolayını seçmişler emekli oluyorlar hemen “hangi kanala kapağı atarız” diye düşünüyorlar.

Jose Mourinho’ya enteresan bir hayranlığım var. O nerede teknik direktör olduysa o takımı tuttum. Mourinho “jokey olmak için at olmaya gerek yok” diyor. Bu güzel bir söz. Teknik direktör olmak için de futbolcu olmaya gerek yok. Ersun Yanal da top oynamadı. Ülkemizde de çok iyi topçuların durumunu görüyoruz. Fatih hoca da çok iyi bir topçu değildi. Hagi çok iyi topçu dediler ama iyi teknik direktör olmadı yani.
 
Muhittin Boşat’ın hakemliğini iyi bilirim ama Muhittin Boşat bir anda “bu rezilliktir kepazeliktir” dedi. Telefonda olduğum için sesimi kıstılar tam cevap veremedim ama Muhittin Boşat Türk futboluna en büyük korkak olarak damgasını vurmuş bir adam. Ekranda ağzından salyaların akması yorumculuk değil ki. İyice dinlesin eğer şu an beni dinliyorsa; bu ülke skorundaki en büyük rezalet, Olimpiyat Stadı’nda Hakan Şükür’ün 90’da vurduğu kafayı karşı taraftaki oyuncunun elle çıkardığını uzaylıların bile görmüş olmasına rağmen, 2 metreden o düdüğü çalmaya yüreği yetmeyen kolpa Muhittin Boşat’ın hala televizyonlarda ders vermeye çalışma rezilliğidir. Muhittin Boşat Türk futboluna en büyük eyyamcı, korkak olarak damgasını vurdu.
 
Yorumculuk yaptı parayı cebine indirdi, kendisi para alıyor. Ben para almadığım gibi bir de para veriyorum kulübe. Biz ağabeylik yapıyoruz, biz veriyoruz. Biz bitmiş tükenmiş enkaz haline gelmiş Türk futboluna genç kardeşlerimizi yönlendirme konusunda taşın altına elimizi soktuk. Muhittin Boşat’a sormak lazım; Muhittin Boşat hayatında hiç gişeye gidip de bir maç için para verip bilet almış mı? Yeteneğin varsa sen de çık türkünü söyle.
 
“Bu nasıl faşist bir dildir?”
 
Muhittin Boşat’a soruyorum: Bu ülkeye tüpçüden futbol federasyonu başkanı, hastane sahibinden federasyon başkanı oluyorsa türkücüden teknik direktör neden olmasın? Mehmet Ali Aydınlar hastane sahibi ama Türk futbolunu yönetti. Bu nasıl faşist bir dildir? Muhittin Boşat solcu olabilir, Cumhuriyet Gazetesi’nde yazıyor olabilir ama böyle faşist bir dil kullanması yanlıştır.

O diploma eleştirileri doğru ama şöyle bir realite var ki Türkiye’deki bütün amatör kulüplerin yüzde ellisinin başında diplomalı hocalar yok. Bu amatör futbolun acı gerçeğidir. Türkiye’de amatör futbola katkı yok. Amatör spora yardım istiyoruz buradan bakanıma sesleniyorum. Anadolu’nun ücra köşelerinden bize telefonlar geliyor adam kasap ama hem hocalık yapıyor hem ağabeylik yapıyor. Ya da kiralık hoca getiriyorlar oraya oturtuyorlar. Buradan Yemen Ekşioğlu’na çok teşekkür ediyorum. Yayına bağlandı Nihat Doğan sayesinde bir aydır ilk defa amatör sporların sorunları konuşuluyor dedi. Bize en azından destek olmuştur, moral sağlamıştır. Muhittin Boşat’ın konuşmasından sonra moralim çok bozuldu. Bırakacaktım ama Yemen ağabey teşvik etti ve halktan da güzel tweet’ler geldi.
 
“Keşke bizim gibi 3-5 hıyar daha olsa”

Bu işi çok sevdim, eğer işler bu şekilde giderse ciddi ciddi düşünüyorum. Bu işi seviyorum. Ben ilk gittiğimde 1 1 kişiyi zor buluyorduk şimdi 17-18 kişi var.

İnanmadığım hiçbir işin içinde olmam, inandığım her işte de başarılı oldum.

Ben ne zaman bize saldıranları görüyorum onlar bana inanılmaz güç veriyor, motivasyon veriyor. Benim amacım enkaz haline gelmiş Türk sporuna katkıda bulunmak. Keşke bizim gibi 3-5 hıyar daha olsa.

Son 10 yıldır Avrupa’da bir şey yapamayan takımların olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Burası Türkiye. böylesine başarısız, Rusya’nın gerisine düşmüş bir Türkiye. sanki bu eleştirilere bakınca İspanya’da mı hocalık yapıyor İngiltere’de mi hocalık yapıyor dersin?

80 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’nde 3 tane hoca çıkarabilmişsin. Sonra da “Nihat hoca mı oldu?” diye eleştiri yapıyorsun. Bu açıkçası komik.

Kader nereye götürür bilemem. Süleyman Demirel çobanmış mesela. An itibariyle benim düşüncem genç kardeşlerime ağabeylik yapmam. Futbola küsmüş kardeşlerimi, kahve köşelerindeki kardeşlerimi futbola döndürmek. Amatör takımlarımız ne kadar güçlü olursa diğer liglerin takımları da o kadar güçlü olur. Türk futbolunda altyapı bitmiş.

Nouma için
 
Gerçekten çok iyi futbolcu. Pascal’la tartışmamız onun kötü topçu olduğunu söylemem anlamına gelmez adaletsizlik olur bu, o adaletsizliği de ben yapmam. Onun tek sorunu sinirlerine hakim olamıyor. Gelsin takımımda ben faydalı olurum derse, kadroya girebilirse kapımız açık. Oynayan herkese forma veririz bizde adaletsizlik yok ama bu gece alemini bırakmasını lazım.

Gay futbolcu olabilir

Güreş için dersin güreş erkek sporudur dersin izleyenlerin hepsi erkek falan ama futbol öyle değil. 35 bin seyirciye bakıyorsun 15 bini bayan. Ümit kaptan orada bir bayan olduğunu biliyor gitmeseydi o zaman. Kadınlar yorumculuk da yapar neden yapmasın olur mu öyle şey? Para verip de futbol takımını izlemeye gelen bayanlara ihanettir o, öyle şey olur mu?

Kızımıza damat aramıyoruz yani erkek aday aramıyoruz neticede bir takım var ve bu takımın menfaati var. Gay arkadaş gay olmayan arkadaştan daha fazla performans ortaya koyuyorsa ben onu yazarım o tahtaya. O kendi hayatı onun yani “bize ne?” yani. Hakem Halil İbrahim bey geldi ben gayim dedi adamı neredeyse taksim meydanında idam edeceklerdi adamı. Olur mu öyle şey ya? Meseleyi bir linç kampanyasına dönüştürmek çok saçmadır. Ben gayim diye hurra bütün oyuncuları gayliğe mi yönlendiriyor yani?

Jardel gelmişti. Jardel’in karısı dergiye soyundu diye tribünlerde onu ona karşı kullandılar. Var ne yazık ki Türkiye’de böyle şeyler. İnsanoğlu acımasız işte kendi çıkarları için her şeyi yapıyor. Bu denli ahlaksızlaşabiliyorlar maalesef. Ben linç kampanyalarına karşıyım, gayliği onaylıyorum gibi anlaşılmasın. Gayse transsa neyse bırakın yaşasınlar yani kardeşim. Dünya çok büyük.

Atatürk’ten nefret ediyorum diyen bence bu ülkeden, bu ülkenin bayrağından nefret ediyordur. Hem Atatürk’ten nefret edip hem de onun kurduğu bu ülkede her türlü rahatlıkla yaşamak kara mizahtır başka bir şey değildir. O Esra’nın kendi hayatıdır beni ilgilendirmez. Ben o sözlerden dolayı programı bıraktım zaten. Bu ülkenin Mustafa Kemal’le sorunu yoktur, özgürlüklerle sorunu vardır. Ülke insanımızın en büyük algı yanlışlığı ekranda her gördüğü sakallıyı hacı her gördüğü türbanlıyı bacı sanmasıdır. Allah bizi bu nifakçılardan korusun diyorum.

Ben yasaklara karşı olan bir insanım. Nevruzda da aynı tepkiyi gösterdim 29 Ekim’de de gösterdim. Ne var yani insan seviyorsa gidecek. Sayın başbakanım dedim siz anıtkabire giden insanlara yasak koymayın ki 80-90 yıl sonra bizim çocuklarımız sizin anıtınıza gelirken biber gazı yemek zorunda kalmasın dedim Twitter’dan. Onların eskiden bize yaptıklarını biz onlara yapmayalım.

İsmail Baki bir daha benim adımı ağzına alırsa o zaman işler değişecek, henüz mahkemeye vermedim, sadece karar çıkarttım. Bizim adımızı itibarsızlaştırmayacaklar, karikatürize etmeyecekler.

Adamın biri çıkıyor Türkiye’nin en büyük topu Fatih Ürek’tir diyor bir şey olmuyor da biz bir şey demiyoruz dava açılıyor.

Mustafa Sandal’ın da Tarkan’ın da bir sürü cover’ı var ama Atilla Taş yapınca, Doğuş yapınca hemen sürü psikolojisiyle linç ediyor. Popstarlarımız kıçını açıyor alkış tutuyorlar, bunlara hemen saldırıyor birtakım ergenler. Bu ahlaksızlıktır, bu yalamalıktır, bu yanlıştır.

Açlık grevleri 52. güne girdi bu açlık grevlerinin sonlandırılmasını istiyoruz, hükümetimizden rica ediyorum ellerini taşın altına soksunlar.

“En iyi Kürt ölü Kürt’tür” lafına karşı bir Kürtçe pop şarkı yaptım. Mastering’ini bekliyoruz.
 
Yılmaz Vural: Nihat başarılı bir teknik adam olur
 
Programa telefonla bağlanan Yılmaz Vural şöyle konuştu:

Öncelikle ben Nihat’ı kutluyorum, bu ülkede aykırı olup düşündüğünü savunduğu için. Türkiye deki futbolun nasıl olduğunu, nasıl yönetildiğini öyle güzel anlattı ki Muhittin Boşat da muhasebeciydi geldi hakemlik yaptı yani. Mourinho da tercümanlıktan geldi ama dünyanın en önemli teknik direktörü oldu. Yapamaz diye böyle saçma şey mi olur? Nihat’ın ikna kabiliyeti var bir kere çok karizmatik birisi. Başarılı bir teknik adam olacağını düşünüyorum.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com