TÜPRAŞ’ta eylem!

TÜPRAŞ’ta eylem!
TÜPRAŞ İzmit Rafinerisi'nde, arkadaşlarının işten atılmasını protesto eden işçiler mesai bitiminde rafineriyi terk etmeyerek eylem yaptı.

İzmit Rafinerisi’nde, bir arkadaşlarının iş akdinin feshedilmesine tepki gösteren 08.00- 16.00 vardiyası işçileri, mesai bitimi rafineriyi terk etmedi.
 
Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, yüzlerce işçi yemekhanede beklerken, 16.00- 24.00 vardiyası için rafineriye giriş yapan işçiler de geç işbaşı yaptı. Ancak rafineride üretimle ilgili herhangi bir aksama olmadığı belirtildi.
 
Tesislerin ‘Plant 47′ adı verilen ünitesinde çalışan Musa Aksu adlı işçinin iş akdi feshedildi. Petrol- İş Sendikası yöneticilerinin ve işyeri temsilcilerinin yaptığı girişimler sonuç vermeyince, bu akşam saat 16.00′da fabrikadan çıkması gereken yüzlerce işçi bu kararın geri alınması için yemekhanede beklemeye başladı. Saat 16.00′da gelip 24.00′e kadar çalışacak olan işçiler de geç işbaşı yaparak diğer arkadaşlarına destek verdi.
 
Petrol-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman’da rafineriye giderek yemekhanede işçilerle görüşürken, işverenin bir arkadaşlarının haksız bir kararla iş akdinin sona erdirildiğini söyledi.
 
Akduman, “Şu anda işçiler yemekhanede oturuyor. 16.00 vardiyasında rafineriye gelen işçiler işlerinin başına gitti. Üretimle ilgili herhangi bir sorun yok. Tüpraş işçisi görevlerinin hassasiyesini çok iyi biliyorlar. Bu uğurda canlarını bile vermişlerdir. Ama şu anda bir haksız uygulama var, bunun durdurulmasını istiyoruz” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com