Tüpraş'tan dumanlar yükseliyor!

Tüpraş'tan dumanlar yükseliyor!
Tüpraş İzmit Rafinerisi'nde enerji kesintisi nedeniyle saat 15.30'dan itibaren tüm üniteler devre dışı kaldı.
Tüpraş İzmit Rafinerisinde bugün saat 14.50 sıralarında henüz açıklanmayan bir nedenle meydana gelen elektrik kesintisi sonucu fabrika bacalarında alevlenme ve dumanlanma olunca büyük heyecan yaşandı. Kocaeli'nin Körfez İlçesi'nde kurulu Tüpraş İzmit Rafinerisi'nin Körfez'in hemen her yerinden görülen bacalarında saat 14.50'den itibaren alışılmışın dışında yüksek duman ve alevlenme görülmeye başlandı

. Herkes ne olduğunu anlamaya çalışırken Tüpraş'ta çalışan işçilerin bir bölümü alarm verildikten sonra kapı önüne cıkarıldı. Alevlenme, duman ve alarmın ardından Tüpraş çevresindeki sayıları 50'nin üzerinde bulunan LPG ve akaryakıt dolum ve depolama tesislerinde alarma geçildi. Çevredeki evlerde de heyecan yaşandı.

Daha sonra Tüpraş'tan yapılan açıklamada bunun enerji kesintisi sonucu ünitelerin emniyetli bir şekilde duruşa geçirilmesinden kaynaklandığı belirtildi.Tüpraş'tan yapılan açıklama şöyle:
 
"Bugün saat 14.50’de İzmit Rafinerimiz’de yaşanan elektrik kesintisi sonucu, ünitelerimizdeki emniyetli duruş nedeniyle meşalelerde dumanlanma artışı olmuştur.Elektrik kesintisi sonucunda üretim operasyonumuz ve sistemlerimizin emniyetle durdurulması çalışmaları devam etmektedir. Tesisimizde bulunan rafineri çalışanları dışındaki kişiler emniyet standartlarımız gereği tesis dışına çıkartılmıştır.Ürün taleplerinin karşılanmasında herhangi bir aksama bulunmamaktadır."
 
Saat 14.00 itibariyle Tüpraş bacalarından yoğun duman ve alev çıkışı devam ediyordu.
 
TÜPRAŞ İZMİT RAFİNERİSİ'NDE ÜNİTELER DEVRE DIŞI 
 
TÜPRAŞ İzmit Rafinerisi'nde enerji kesintisi nedeniyle saat 15.30'dan itibaren tüm üniteler devre dışı kaldı. Tesislerdeki bacalardan siyah dumanlar çıktığı gözlenirken, tesislerdeki taşeron işçiler fabrika dışına çıkartıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com