Tur operatörü iflas etti!

Tur operatörü iflas etti!
12 Bin müşterisi tatilde olan İngiliz tur operatörü iflas etti...

İngiliz tur operatörü 12 bin müşterisi tatillerini sürdürürken iflas etti. Haber, Muğla`nın ilçeleri Fethiye, Marmaris ve Bodrum`daki turizmcilere adeta `deprem` yaşattı. Holidays 4U'nun hali hazırda 12 bin müşterisinin Türkiye'de tatilde olduğu şirketin elinde tuttuğu rezervasyon sayısının da 50 bin olduğu kaydedildi. Holidays 4U'nun Temmuz – Eylül ayları arasında 66 bin, tüm yıl boyunca ise 100 bin kişiyi lisanslı taşıma izni vardı.

Holidays 4U'nun en son iki uçağı bu sabah İngiltere'den havalanmıştı. İflas sonrası tatilciler tatillerini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilecekleri ve Şirketin İstanbul uçuşlarını yürüten Onur Air tarafından tatilcelerin ülkelerine sorunsuz bir şekilde geri gönderileceği açıklandı.
Marmaris ve Bodrum'da ofisleri bulunan şirket aynı zamanda Aegean Flights, Accommodation Overseas ve Holiday Beds markalarıyla da biliniyordu. Şirket 1994'ten beri faaliyet gösteriyordu. Şirket Türkiye'ye yönelik ucuz tatil paketleri sunuyordu.
 

TÜRK OTELCİLER 50-100 MİLYON POUND KAYIP YAŞAYABİLİR
Tur operatörünün batması Türkiye'deki turizmciler arasından şok etkisi yarattı. GETOB Başkanı İlhan Açıkgöz, iflasın Türk otelcilerle maliyetinin 50 ile 100 milyon Pound arasında olacağını belirtti. Açıkgöz, söz konusu firmanın şu ana kadar Türkiye'ye 43 bin yolcu getirdiğini söyledi. Ayrıca Açıkgöz, yaşanan iflastan dolayı Türk otelcilerin maddi kaybının 50 ile 100 milyon Pound arasında olacağını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com