Türban Genelgesi Başına Dert Oldu

Türban Genelgesi Başına Dert Oldu
Sincan Ağır Ceza Mahkemesi 'Türban Genelgesi' ile ilgili olarak, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

YÖK Başkanı Özcan'ın üniversitelere gönderdiği "türbanlı öğrenci dersten çıkarılmayacak" talimatıyla ilgili bir öğrenci suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı başvuru üzerine takipsizlik kararı verirken, karara yapılan itiraz üzerine Osman Kaçmaz'ın başkanı olduğu Sincan 1. Ağır Caza Mahkemesi, Başsavcılığın böyle bir soruşturma yapma yetkisinin olmadığını ve bir karar alamayacağını ifade ederek Özcan hakkında soruşturma başlatılmasına karar verdi.

Mahkeme heyeti ayrıca, incelemenin YÖK üyeliğinde bulunan öğretim elemanlarınca yapılabileceğini savundu. Heyet, yargılamanın ise Danıştay 2. Dairesi tarafından yapılması gerektiğini de vurguladı. YÖK Başkanı Özcan, türbanlı öğrencilerin derslerden çıkarılmaması için üniversitelere, "hiçbir öğrencinin disiplin yönetmeliğine aykırı durumu nedeniyle sınıftan çıkarılamayacak" yazısı göndermişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com