Türbanlı İki Yazar Birbirine Girdi!

Türbanlı İki Yazar Birbirine Girdi!
Muhafazakar iki kadın yazar bu başlık yüzünden birbirine girdi. Esra Elönü'den Ayşe Böhürler'e sert karşılık geldi..

"Türbanlı Motor"...

Bu başlığı Esra Elönü'nün yazısını yayınlayan bir site attı. İki kadın yazar bu başlık yüzünden birbirine girdi.
Ayşe Böhürler, Esra Elönü'nün 7 Aralık 2009 tarihinli bu yazısına zehir zemberek bir yorum yaptı.
Bunu yaparken de bir hataya imza attı. "Türbanlı Motor" başlığını Esra Elönü'ye maletti.  Oysa o başlık Elönü'ye ait değildi.

AYŞE BÖHÜRLER YAZISININ ARKASINDA

Ayşe Böhürler, "türbanlı motor" başlığı konusunda hata yaptığını kabul ediyor. Gazeteciler.com'a gönderdiği cevapta
"Yazarın bahsettiğim başlığı içeren  içerikteki yazısını alıntılayan değil, yayınlayan sitedeki yazı başlığına daha dikkatli bakmalıydım" diyor.

Ancak Böhürler, o başlık dışındaki yazısının tamamen arkasında. Diyor ki;

"Küçük bir kelime farkı dışında anlamda değişen bir şey olmadığını yazıyı tekrar okuduğumda bir kez daha fark ettim.

Muhtevanın yorumunu ben yapmadım, bu yazıyı alıntılayanlar yapmış. O türban sözünü başörtüsü olarak değiştirmiş olmam da kast edilen manayı etkilemiyor değiştirmiyor. Malum başörtüsü=türban zihnimize zorla kazındı. Mesele yazar değil, kadınlık üzerinden hakaret. Yoksa yazar hanımı şahsen ne tanırım ne de kendisine ilişkin olumlu olumsuz bir yargım vardır."
Muhafakazar medyanın çok okunan iki önemli kadın yazarı şimdi bu "türbanlı motor" sözü yüzünden birbirine girmiş durumda.

BU ÇOK BÜYÜK BİR VEBALDİR

Gazeteciler.com'a açıklama yapan Esra Elönü, Ayşe Böhürler'in yorumuna çok kızmış. "Bu çok büyük bir vebaldir" diyen Elönü, "7 Aralık 2009'da yazdığım bu yazının Ayşe Böhüler tarafından türbanlı motor dediğim üzerine aksedilmesi beni son derece üzmüştür. Bu çok büyük bir vebaldir. Bir site yazıyı kendi anlayışına göre yorumlamış ve bu başlığı yazının başına kondurmuşlardır. " dedi.

AYŞE BÖHÜRLER'İ KINIYORUM

Başörtülü insanlara böyle bir ithamda asla bulunmadığını belirten Esra Elönü, "Ne ben böyle bir başlığı atarım ne de bu yazıyı yazdığım site olan haber7.com böyle bir başlığı kullanır.

Ayşe Böhürlerin'de araştırmadan, böyle bir soru işareti varsa kafasında beni arama zahmetinde bulunmadan böyle bir ifadeyi benim üzerimden kullanmasından dolayı kendisini kınıyorum. Bu çok büyük bir haktır. Kendisinden bu konuyla ilgili bir tekzip bekliyorum" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com