Türbanlı öğrenciye ulaşım indirimi yok

Türbanlı öğrenciye ulaşım indirimi yok
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı indirimli ulaşım kartları, yönetmelik gereği fotoğrafları türbanlı olan öğrencilere verilmiyor. Zeynep Akçakaya isimli öğrenci de kişiye özel ESHOT elektronik öğrenci kartını almaya gittiğinde kartını alamamasın

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı indirimli ulaşım kartları, yönetmelik gereği fotoğrafları türbanlı olan öğrencilere verilmiyor. Zeynep Akçakaya isimli öğrenci de kişiye özel ESHOT elektronik öğrenci kartını almaya gittiğinde kartını alamamasının cevabı olarak fotoğrafının türbanlı olduğu gerekçesiyle karşılaştı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya konulan kişiye özel indirimli ulaşım kartları, türbanlı fotoğrafları bulunan bayan öğrencilere verilmiyor. Kısa bir zaman önce Kütahya'dan İzmir'e taşınan Açıköğretim Lisesi 11'inci sınıf öğrencisi olan Zeynep Akçakaya ulaşım kartını almak için ESHOT Genel Müdürlüğü'ne başvurduğunu ancak kendisine gönderilen e posta adresinde, 'Fotoğrafınız uygun olmadığından kartınız basılamadı' cevabıyla karşılaştığını açıkladı.
Zeynep Akçakaya; Kütahya'dan İzmir'e taşınalı 1.5 ay olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: 'Öğrenci kartı almak istedim ve internetten müraccat ettim. Bankaya da paramı yatırdım. Karşılığında fotoğraf göndermemi istediler. Fotoğrafımı internet üzerinden gönderdim ancak fotoğrafın kabul edilmediğine dair bir e posta aldım. Tekrar elden bin fotoğraf götürdüm. Ancak ESHOT yetkilileri başörtülü olduğum nedeniyle fotoğrafın kabul edilmediğini söylediler. Kütahya'da böyle bir sorunla karşılaşmadım.
Sınavlarıma da türbanlı fotoğrafımın bulunduğu öğrenci kartımla giriyordum, ulaşımdan da yararlanabiliyordum.'
OKULUMU BAŞÖRTÜSÜ NEDENİYLE BIRAKTIM
Zeynep Akçakaya, okulunu da başörtüsü sebebiyle bıraktığını söyleyerek şöyle konuştu:
'Mesleki Açıköğretim Lisesi'nde okuyorum. Daha önce okulumu başörtüm nedeniyle bırakmak zorunda kaldım.
Buradan tüm Türkiye'ye sesleniyorum. Mağduriyetimiz sonlandırılsın, bizlerden sonraki nesiller aynı sorunları yaşamasın. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal; kılık kıyafet konusunda herkesin özgür olduğunu savunuyor. Ancak İzmir'in CHP'li belediyesi ortaya bir çelişki sunuyor.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com