Türbanlılar Geldi Asker Resepsiyonu Terk Etti!

Türbanlılar Geldi Asker Resepsiyonu Terk Etti!
Adana Valisi İlhan Atış'ın verdiği Resepsiyonda konuklar giriş yaptığı sırada askeri yetkililer ve eşleri resepsiyondan ayrıldı..
Vali Atış, Adana HiltonSA'da verdiği Cumhuriyet Resepsiyonu'nda, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nevin Gaye Erbatur, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Mehmet Eröz'ün de aralarında bulunduğu tüm konukları, eşi Birsen Atış ile salonun kapısında karşıladı.

Salona kısa bir süre önce giren askeri yetkililer ve eşleri, konukların girişlerinin sürdüğü sırada, küçük gruplar halinde salondan ayrıldı. İlk olarak otelin lobisine inen askerler, daha sonra araçlarına binerek otelden ayrıldılar. Bir süre sonra resepsiyonun yapıldığı salonda hiçbir askeri yetkilinin bulunmadığı görüldü.

NEDENİ BAŞÖRTÜLÜ KONUKLAR MI?
Bir gazetecinin, ''Askeri yetkililerin neden erken ayrıldığını'' sorması üzerine Vali Atış, ''Bu konuda bilgim yok. Erken ayrılanlara sormanız gerek bu soruyu. Ben bilmiyorum'' dedi.

Aynı gazetecinin salonda bir başörtülü konuk bulunduğunu belirtmesi üzerine Atış, şöyle konuştu:

''İçeride bir tane değil birkaç tane vardır. Onları davet etmişiz, gelmişler. Burası Hilton Oteli. Etkinliğimiz var, etkinliğimize katılıyorlar. Ama ondan olduğunu sanmıyorum. Herhalde bir nedeni var ama ben bilmiyorum.''

Atış, askerlerin bir açıklama yapmadan ayrıldıklarının belirtilmesi üzerine ''Demek ki gitmeleri gerekmiş. Acil işleri çıkmıştır'' diye yanıt verdi.

Bir gazetecinin de davetiyede kıyafetle ilgili bir şart yazdığını belirtmesi üzerine Atış, bazı gazetecilerin de bu şarta uymadığını ifade etti.

Atış'ın gazetecilere yaptığı açıklamanın ardından resepsiyon, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'nın (ÇDSO) verdiği konserle devam etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com