TÜRGEV Genel Müdürü Koç:

TÜRGEV Genel Müdürü Koç:
"17 Aralık sürecinde vakfımız üzerinde biraz fazlaca duruldu. Burada asıl varılmak istenen nokta, vakfımızın faaliyetleri ya da bağışlar değildi"

TOKAT (AA) - Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Genel Müdürü Salih Koç, "17 Aralık sürecinde vakfımız üzerinde biraz fazlaca duruldu. Burada asıl varılmak istenen nokta, vakfımızın faaliyetleri ya da bağışlar değildi" dedi.

Koç, Tokat Öğretmenevi'nde düzenlediği basın toplantısında, vakıflarının 18 yıldır hizmet verdiğini söyledi. Vakıf olarak genelde İstanbul'da hizmet verdiklerini belirten Koç, "Ancak Konya ve Artvin'de de yurtlarımız var. Biz, pozitif ayrımcılık yapıyoruz, yurtlarımızda sadece kız öğrenciler kalıyor. Şehit ve gazi çocuklarından hiçbir ücret almıyoruz. 41 ülkeden çocuklarımız var. 2 bin civarında çocuğumuz yurtlarda kalıyor, 996'sına burs veriyoruz" diye konuştu.

"17 Aralık sürecinde vakfımız üzerinde biraz fazlaca duruldu. Burada asıl varılmak istenen nokta, vakfımızın faaliyetleri ya da bağışlar değildi" diyen Koç, "Vakfımızın yönetim kurulu üyesi şu ya da bu olabilir. Tabii burada Sayın Başbakanımızın çocuklarının vakıf yönetiminde olması, genel kurul üyesi olması işi biraz daha farklı yönlere götürdü. Bunlar tamamen art niyetli şeyler. Bir adam vakıf adamı olamaz mı? Başbakan'ın oğlu vakıfta hizmet edemez mi? Suç mu? Yetimlere hizmet etmek ne zamandan beri suç oldu?" ifadelerini kullandı.

 

- "Delikanlıysanız olduğu gibi yayınlayın"

Kendisiyle ilgili ses kayıtlarının internette yayınladığına dikkati çeken Koç, "En son, gazetelerden, şuradan, buradan gördük, konuşmalarımızı yayınladılar. Yasa dışı bir şekilde dinlenen konuşmalarımızı izinsiz bir şekilde açıkladılar. Benim telefon numaramı koydular. Bunun, Allah aşkına, insanlıkla, vicdanla, izanla, Müslümanlıkla bağdaşır bir yönünü göremedim" dedi.

Salih Koç, şunları kaydetti:

"Sizlerin hiç mi özel bir görüşmesi olmaz. Bir de şu var; hadi çektiniz sesleri, keşke olduğu gibi, mertseniz, delikanlıysanız olduğu gibi yayınlayın. Eyüp Eroğlu bey kardeşimle yaptığım 5-6 konuşmayı getirmişler. Mesela en son 'tabii yardımcı oluruz kardeşim' diyorum. Adaylık için çağrıldığı şeye 'hayırlı olsun' diyorum. Aday olduğunu söylüyor, 'bize ne düşerse yaparız' diyoruz. Teşkilat çalışmalarıyla alakalı bir şey bu. Burada 'arsa karşılığı' deniyor. Ne çirkin bir şey bu."

Bir gazetecinin, "Sizinle ilgili başka ses kayıtlarının çıkmasından korkuyor musunuz?" sorusu üzerine Koç, "Hiçbir endişem yok. Asla korkum yok. Hodri meydan dedik. Yürekleri varsa olduğu gibi versinler. Abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun" dedi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com