Turgut: “Girişimde sınır tanımayacağız!..”

Turgut: “Girişimde sınır tanımayacağız!..”
Denizli'de Ege Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Federasyonu'nun (EFAGED) Yönetim Kurulu toplantısına katılan Kütahya Genç İşadamları Derneği (KÜGİAD) Başkanı A.Volkan Turgut, yapılan toplantıda Türk ve Polonyalı işadamlarının ikili görüşmeler yaptık

Denizli'de Ege Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Federasyonu'nun (EFAGED) Yönetim Kurulu toplantısına katılan Kütahya Genç İşadamları Derneği (KÜGİAD) Başkanı A.Volkan Turgut, yapılan toplantıda Türk ve Polonyalı işadamlarının ikili görüşmeler yaptıklarını, sermaye ve girişimde artık coğrafya ve sınırın kalmadığını söyledi.
Kütahya Genç İşadamları ve Yöneticileri Derneği Başkanı A.Volkan Turgut, geçtiğimiz günlerde Denizli'de yapılan EGAFED Yönetim Kurulu toplantısındaki izlenimlerini Kütahya kamuoyu ile paylaştı. Her ay düzenli olarak yapılan EGAFED Yönetim Kurulu Toplantılarında ülke gündemini ve genç işadamlarını ilgilendiren konuların konuşulduğunu belirten Başkan Turgut, Denizli GİAD ev sahipliğinde yapılan toplantıda Polonyalı işadamları ile bir araya geldiklerini kaydetti.
Söz konusu toplantıya Polonyalı işadamı ve bürokratlar ile birlikte Avrupa Türk İşadamları Konseyi (ATİK) Başkanı Aziz Şahin de katılanlar arasındaydı.
Polonya heyeti ile ikili görüşmeler yaptıklarını söyleyen KÜGİAD Başkanı Turgut, yapılan görüşmelerde Türkiye ile Polonya'da öne çıkan sektörlerin konuşulduğunu ve ayrıca Polonyalı işadamlarının çinko madeni üzerinde ağırlıklı durduklarını sözlerine ekledi.
Genç İşadamlarının yatırımın mümkün olduğu her yere gidebilme gayretinde olduğunu söyleyen A.Volkan Turgut, sermaye ve girişimde artık coğrafya ve sınırın kalmadığını söyledi.
Türkiye'nin artık tamamen seçim atmosferine girdiğini söyleyen Turgut, “Seçim atmosferine girdiğimiz bu günlerde iktisadi konulara ilişkin kırılganlığın gündeme gelmesi muhtemeldir. Çünkü siyaset ve ekonomi birbirini etkileyen faktörlerdir. Bizler iş dünyasının içinden gelen insanlar olarak sorunları bizzat yaşıyoruz. Risk alıyoruz, emek harcıyoruz, istihdam yaratıyoruz, vergi ödüyoruz. Türkiye'nin gerçek anlamda büyümesinin anahtarının ekonomi olduğunu hepimiz biliyoruz. TÜGİK, EGAFED ve bağlı GİAD'lar olarak Türk ekonomisinin büyümesi için her anlamda elimizi taşın altına koyduk, koymaya da devam edeceğiz”dedi.
Denizli GİAD ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya KÜGİAD Başkanı A.Volkan Turgut'a, Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Bintepe eşlik etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com