Turistler Davul Zurna ile Karşılandı

Turistler Davul Zurna ile Karşılandı
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yaz turizmi kültür turları kapsamında ilçeye gelen Yunan turistler davul zurna ile karşılandı.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yaz turizmi kültür turları kapsamında ilçeye gelen Yunan turistler davul zurna ile karşılandı.

Çam-Kar Otel Genel Müdürü Kamuran Eroğlu, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, otellerine kültür turları ile özellikle birçok Avrupa ülkesinden turist geldiğini, ancak ilk defa Yunan turistlerin ilçeye gelmiş olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirterek, bu nedenle davul zurnayla turistleri karışladıklarını ifade etti.

Yunan turistlerin, Sarıkamış'a hayran kaldıklarını belirten Eroğlu,

"Amacımız bölgemizin tarihini, doğasını, kültürünü ve geleneklerini en iyi şekilde tanıtmak. Bu bağlamda farklı ülkelerden turist gelmesi bizim için önemlidir. Umarım yaz turizmi ile gelen turistler kışında bölgemize gelir" diye konuştu.

Eroğlu, kültür turları kapsamında bu yıl haziran ayı ile birlikte tur operatörleriyle yaptıkları bağlantılar sonucunda, Almanya, Polonya, Gürcistan ve Ermenistan gibi ülkelerden bölgeye turist geldiğini bildirdi.

Bu arada Yunan turist kafilesi, ilçe merkezindeki Sarıkamış Kültür Evi bahçesinde davul zurna ile bir süre Oyun oynayarak eğlendi. Daha sonra Sarıkamış'ın tarihi yerleri, Bayraktepe Kayak Merkezi ve Kızılçubuk deresini gezdikten sonra Kars'a döndüler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com