Turistleri çıldırttılar!

Turistleri çıldırttılar!
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, tekneyle günübirlik tura çıkan 23 yaşındaki Gül Şafak Akkor’un, cep telefonunun kaybolduğunu iddia ederek polisi ve Sahil Güvenliği araması krize neden oldu. Teknedeki çoğu yabancı turist 70 kişi tekne karaya yanaştıktan sonra

 Bodrum İlçesi’nde ’Grand Escape’ adlı tekne, dün 70 yolcusu ile çevre koyları dolaşmak üzere günübirlik tura çıktı. İlerleyen saatlerde Bodrum’da yaşayan ve bir butikte çalıştığı öğrenilen Gül Şafak Akkor, cep telefonunun kaybolduğunu iddia ederek kaptan Mehmet Akyüzlü’ye başvurdu. Kaptan Akyüzlü telefon için anons yaptırırken, mürettabat tekneyi aradı, ancak bir sonuç alınamadı. Akkor ve arkadaşları ile kaptan ve mürettebat arasında sert tartışmalar yaşandı. Sinirlenen Akkor, bir yandan da polis ve Sahil Güvenliği arayarak durumu bildirdi.
 
Günübirlik tur planlanandan erken bitirilerek Halikarnas İskelesi’ne dönüldü. Saat 17.00’de karaya yanaşan teknedeki turistlerin dışarı çıkmasına yaklaşık iki saat izin verilmedi. Bazı yolcular uçağa yetişeceklerini belirterek, duruma itiraz etti. Polis, yolcular ve mürettebat arasındaki tartışma büyüdü. Kaptan Mehmet Akyüzlü ve mürettebattan Süleyman Daş, polise mukavemet ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındı. Telefonunun kaybolduğunu iddia eden Gül Şafak Akkor da fenalaşınca çağrılan ambulans ile Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yolculardan beşinin ifadesine başvurulurken, gözaltına alınan Akyüzlü ve Daş, savcının talimatıyla serbest bırakıldı. Kaybolduğu iddia edilen telefon bulunamadı.
 
Teknenin sahibi 36 yaşındaki Mehmet Emin Daş, "Bayan teknede telefonunu kaybolduğunu söyleyince her tarafı aradık, bulamadık. Bizden turistlerin çantalarını da aramamız istenince bunu kabul etmedik. Tura çıkardığımız turiste hırsız muamelesi yapamayacağımızı söyledik. Polise ve Sahil Güvenliğe şikayetçi olunca döndük. Ardından telefonun fiyatını sorduk. 800 lira olduğunu öğrenince hemen bu parayı kendisine verip konuyu büyütmemesini, otellere ve havalimanına gidecek turistleri mağdur etmemesini istedik. Parayı aldı, ancak şikayetinden vazgeçmeyince, polisler iskelede turistlerin tekneden ayrılmasına izin vermedi. Turizme yakışmayan görüntüler ortaya çıktı. Biz de kendisinden şikayetçi olduk. Kaybolduğunu söylediği telefonu gören yok" dedi.
 
Hastanede gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edilen Gül Şafak Akkor da DHA muhabirine, "Bütün olaylar benim dışımda gelişti. Başka da bir şey konuşmak istemiyorum" dedi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com