Turizm cenneti çöp yuvası oldu

Turizm cenneti çöp yuvası oldu
Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde, Ürgüp İlçesi’nin Ortahisar beldesinde vadi çöp alanı olarak belirlendi. Turizm cennetinin çöplüğe dönmesi turizmcilerin de tepkisine neden oldu.

Nevşehir’in Ürgüp İlçesi’ne bağlı peribacaları ile ünlü her yıl binlerce turistin gezdiği Ortahisar Vadisi, Belediye tarafından çöp depolama merkezine dönüştürüldü. Ortahisar Kolubayırı mevkiindeki bulunan Ortahisar Vadisi’ne dökülen çöpler, çirkin görüntüler oluştururken, turistler başta olmak üzere turizmcilerin tepkisine neden oluyor.
 
Bölge turizmcileri, evsel atık maddelerin bölgeye vahşice atılmaması gerektiğini belirterek şöyle dedi:
 
"Doğal, kültürel ve tarihsel birikimleri ile tüm dünyanın yakından bildiği Kapadokya bölgesinde özellikle son yıllarda çevre ile uyuşmayan görüntüler ortaya çıkıyor. Çarpık yapılaşmalar açısından da sorunlar yumağı haline gelen bölgede, ciddi çevre sorunlarını beraberinde getiren, evsel atıklarını doğal görünümlü vadilere atılması ciddi bir çevre sorunu oluşturuyor. Yetkililerin bu konuya duyarsız kalmamalarını ve bir çözüm bulmalarını bekliyoruz." (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com