Turizm Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanmaya Başlandı

Turizm Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanmaya Başlandı
Kütahya'da 34'uncu Turizm Haftası etkinlikleri Cumhuriyet Caddesi'ndeki Ziraat Bankası Şubesi önünden başlayan ve Kütahya Valiliği önünde son bulan yürüyüşle başlandı.

Kütahya'da 34'uncu Turizm Haftası etkinlikleri Cumhuriyet Caddesi'ndeki Ziraat Bankası Şubesi önünden başlayan ve Kütahya Valiliği önünde son bulan yürüyüşle başlandı.
İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, aşçı elbisesi giyen Anadolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi öğrencileri, cadde boyunca devam eden yürüyüşte vatandaşlara karanfil dağıttı.
Zafer Meydanı'nda yürüyüşün sona erdirilmesinin ardından Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılarak, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı söylendi.
Halk oyunu gösterisini izleyen grup, daha sonra Vali Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret etti. Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinin Kütahya ve sektör için çok önemli olduğunu sektör temsilcilerin ara elaman sorununu Kütahya'da bu okul sayesinde aşacaklarını ifade eden Vali Kocatepe; Hilton'un açılması Kütahya için önemli bir markanın kazanılması demektir. Yakın zamanda da Çavdarhisar'daki otel faaliyete geçecek. Bunlarla beraber Yoncalıda bir devre mülk şeklinde çalışmalar var. Yani Kütahya'da güzel çalışmalar var. Üniversitemizde Fizik Tedavi Hastanesiyle Avrupa'ya hitap etmeyi planlıyor. Tabi bunların yanı sıra sektörün kendi kendini irdelemesi ve incelemesi, toparlaması lazım. Taksici, dolmuşçu bunların hepsi birer turizm elçisi, her biri kendisini turizm elçisi gibi hissedip öyle davranmalılar” dedi.
En önemli tanıtım unsurunun hizmet olduğunu ifade eden Vali Kocatepe; “Ben vatandaş olarak hizmetten memnun olursam onu en az 10 kişiyle paylaşırım. Her meslek dalı turizm elçisidir. Her şey temizlik, tertip, düzen ve güler yüze dayanıyor” dedi.
Daha sonra Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kütahya'da eğitim kurumları arasında düzenlenen ve resim dalında 1. olan Özel Konuralp İlköğretim Okulu öğrencisi Sena Gürensoy, şiir dalında 1. olan Özel Başaran Yıldız İlköğretim Okulu öğrencisi Yusuf Gültekin ve kompozisyon dalında birinci olan Anadolu Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Merve Mutlu'ya hediyeleri Vali Kocatepe tarafından verildi
Bu arada, etkinlikler çerçevesinde Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi bahçesinde kurulan çadırda öğrenciler tarafından gözleme ikram edildi.
Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında yarın Belediye Kültür Sarayında, Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri Türk sanat müziği konseri sunacak, Antalya'da yapılan yemek yarışmasında balık tiridiyle birinci olan öğrencilere ödülleri verilecek.
Etkinlikler çerçevesinde 17 Nisanda Vahit Paşa İl Halk Kütüphanesinde Kütahya'nın tanıtıldığı belgesel film gösterilecek, Dumlupınar ilçesi ve Altıntaş ilçesine bağlı Zafertepe Çalköy beldesindeki muharebe alanları, şehitlikler ile Kütahya kent merkezinde geziler düzenlenecek.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com