Turizm Haftası kutlanacak...

Turizm Haftası kutlanacak...
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Turizm Haftası, toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak, halkın turizm hizmetlerine katılımını sağlamak amacıyla 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanacak.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Turizm Haftası, toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak, halkın turizm hizmetlerine katılımını sağlamak amacıyla 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanacak.
Hafta etkinlikleri, 15 Nisanda kutlama komitesinin Vali Kenan Çiftçi ve Belediye Başkanı Mustafa İça'yı ziyareti, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, sektör temsilcileri, turizm derneklerinin temsilcilerinin katılımıyla ''Sevgi Yolu'' diye bilinen Cumhuriyet Caddesi'nde kortej yürüyüşüyle başlayacak.
Diğer etkinliklere ilişkin program ise şöyle:
15 Nisan Cuma: Zafer Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, Zülkarni Yeldemez'in günün anlam ve önemine ilişkin konuşması, şiir yarışmasında birinci gelen öğrencinin şiirini okuması, kompozisyon yarışmasında birinci gelen öğrencinin kompozisyonunu okuması, protokol konuşmaları, halk oyunları gösterisi, resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi. Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde sergi açılışları. Öğrenci gruplarının öğretmenleriyle birlikte müze ziyaretleri.
16 Nisan Cumartesi: İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sinema Salonunda Kütahya tanıtım filminin izletilmesi. Öğrenci gruplarının öğretmenleriyle birlikte müze ziyaretleri.
17 Nisan Pazar: Dumlupınar ve Zafertepeçalköy'deki Başkomutan Meydan Muharebesi alanı, anıt ve şehitliklerin 275 öğrenci tarafından gezilmesi.
18 Nisan Pazartesi: İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sinema Salonunda Kütahya tanıtım filminin izletilmesi. Belediye Kültür Sarayında Türk Halk Müziği konseri.
19 Nisan Salı: İl Özel İdaresinde İl Koordinasyon toplantısı. Öğrenci gruplarının öğretmenleriyle birlikte müze ziyaretleri.
20 Nisan Çarşamba: İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sinema Salonunda Kütahya tanıtım filminin izletilmesi. Öğrenci gruplarının öğretmenleriyle birlikte müze ziyaretleri.
21 Nisan Perşembe: İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sinema Salonunda Kütahya tanıtım filminin izletilmesi. Öğrenci gruplarının öğretmenleriyle birlikte müze ziyaretleri.
22 Nisan Cuma: Hafta dolayısıyla Bakanlıktan gelecek misafirlerin karşılanması, temsilcilerin Vali Kenan Çiftçi, Belediye Başkanı Mustafa İça'yı ziyaretleri, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisindeki serginin gezilmesi, Germiyan Sokak, Kent Tarihi Müzesi, Arkeoloji ve Çini Müzeleri, Kossuth Müzesi, Jeoloji Müzesi, Kütahya Kalesi'nin gezilmesi. Çavdarhisar'da Aizanoi Antik Kenti'ndeki Zeus Tapınağında konser. Öğrenci gruplarının öğretmenleriyle birlikte müze ziyaretleri. Belediye Sosyal Tesislerinde geleneksel yemek yarışması, halk oyunu gösterileri ve defilenin sunulması.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com