'Türk adaletinin bu işin peşini bırakmayacağını umuyor, biliyoruz'

'Türk adaletinin bu işin peşini bırakmayacağını umuyor, biliyoruz'
Diyorlar ki; ‘Yol yaptık, havaalanı yaptık, köprü yaptık, halkımız, seçmenimiz bu kadarını da hoş görsün.’

MHP’li Tuğrul Türkeş gündemi sarsan büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu hakkında konuştu.

Türkeş konuşmasında şunları söyledi:Erdoğan ve ekibi, inşa ettikleri duble yollarda hız sınırını aşmış ve ahlaklı savcıların radarına yakalanmışlardır. Tüm engellemelere, otoriter tedbirlere ve kara propagandaya rağmen, Türk adaletinin bu işin peşini bırakmayacağını umuyor, biliyoruz dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, AKP hükümetine sert çıkarak bir Türkiye’de ‘işsizler ordusu’ yaratıldığını belirterek “Söz konusu işsizler ordusu, zaten düşük maaşa çalışan işçileri, emekçileri de muzdarip etmektedir. Dışarıda daha düşük ücrete, hatta sigortasız ve güvencesiz çalışmaya razı olan geniş bir kitle oldukça, bir çalışanın kendisini rahat hissetmesine fırsat verilmez” ifadelerini kullandı.Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın da Eylül 2013’te verdiği “Dolar yıl sonunda 1,92 bandına gerileyecek” söyleminin boşa çıktığını hatırlatan Türkeş konuşmasına şöyle devam etti:

Piyasaları rahatlatmak kisvesi altında halka alenen yalan söylemek, bir Merkez Bankası Başkanı’nın ‘en azından’ istifasını gerektirir.

Türkiye, İnsani Gelişme Endeksi’ne (İGE) göre dünyada 90. sıradadır. Erdoğan’ın dükkan açılışlarında yaptığı konuşmalarda sürekli olarak ‘kişi başına düşen milli gelir’ verilerine odaklanması zaman aşımıdır. Milli gelir, 20.yüzyılın kalkınma parametresidir. Oysa İGE, 21. yüzyılda ekonominin insani boyutunu birinci plana alan evrensel bir standarttır. AKP iktidarının yöneticileri ve kalemşörleri meseleyi ‘Ekonomi büyüyor, kimse bunları görmüyor, o kadar da olsun’ noktasında getirmeye çalışıyorlar. Diyorlar ki; ‘Yol yaptık, havaalanı yaptık, köprü yaptık, halkımız, seçmenimiz bu kadarını da hoş görsün.’ Bu, demokrasilerde kabul edilebilir bir tavır değildir. Erdoğan ve ekibi, inşa ettikleri duble yollarda hız sınırını aşmış ve ahlaklı savcıların radarına yakalanmışlardır. Tüm engellemelere, otoriter tedbirlere ve kara propagandaya rağmen, Türk adaletinin bu işin peşini bırakmayacağını umuyor, biliyoruz.” 
(LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com