Türk ailenin bebeği ellerinden alındı

Türk ailenin bebeği ellerinden alındı
Avusturya Gençlik Merkezi tarafından 2 çocuğu birden ellerinden alınan Türk anne baba zor durumda kaldı

Çocuklarına şiddet uyguladığı öne sürülen anne Havva Kale’ye 5 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme bu cezayı kanıtların güçlü olmaması ve annenin ilk defa böyle bir suça kalkışması nedeniyle 8 bin euro para cezasına çevirdi.

Vorarlberg Eyaleti’nin, Bregenz kentinde anne Havva Kale ve baba Yasin Kale 3 yaşındaki kızları Merve ve 1 yaşındaki oğulları Memati’nin ellerinden alınmasının haksızlık olduğunu savundu. Havva Kale, o tarihte 3 aylık olan bebeğini döverek kafasını çatlatmakla suçlandığını belirterek “Hangi anne böyle bir vicdansızlık yapar?” dedi ve şöyle devam etti:

‘Yaşadıklarıma inanamıyorum’
“Bebeğime mamasını içirirken tıkandı. Çocuğumun nefesi tıkanınca ben panik içerisinde silkeledim. Aceleyle banyoya götürürken kapı kenarına başı çarptı. Bu isteyerek yapılmış bir hareketim değildi.

Oğlum Memati’yi derhal hastaneye götürdüm. Tedavisi yapıldı. 2-3 gün sonra Gençlik Merkezi’nden (Jugendamt) gelen görevliler kızım Merve ile oğlumu elimden alıp götürdü. Sebebini sorduğumuzda ’Çocuklarınıza şiddet uyguluyorsunuz’ dediler. 8 aydır yavrularımı tekrar almak için uğraşırken mahkemeden hapis cezası çıktı. Cezamı para cezasına çevirdiler. Yaşadıklarıma inanamıyorum.”

Baba Yasin Kale ise, 3 aylık bebeklerine şiddet uygulamakla suçlandıklarını anlatırken, “Eşim çocukları için çırpınan bir anne. Biz bunları hak etmedik. Şu an İki yavrumuz Avusturyalı başka ailelerin yanında. Biz ise nereye, kime başvuracağımızı bilmiyoruz. Çaresiziz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com