Türk askerleri taşıyan helikopter düştü

Türk askerleri taşıyan helikopter düştü
Genelkurmay Başkanlığı, Afganistan’da düşen helikopterde 12 askeri personelin şehit olduğunu bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı saat 10.47’de internet sitesinde şu bilgi notunu duyurdu:

Genelkurmay: Kazada 12 asker şehit oldu

“1. NATO'nun Afganistan'da faaliyet gösteren Uluslararası Güvenlik Yardım Kuvveti (ISAF) çerçevesinde Türkiye’nin komuta ettiği Kabil Bölge Komutanlığı emrinde görev yapan Sikorsky tipi bir helikopterimiz 16 Mart 2012 günü yerel saat ile 07.55’te kaza kırım geçirmiştir.

2. Helikopterde bulunan 12 askeri personelimiz şehit olmuştur.

3. Olayın meydana geliş nedeni kaza kırım heyeti incelemesi sonucunda açıklığa kavuşacaktır.

4. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, silah arkadaşlarına, şehitlerimizin kederli aile ve yakınlarına başsağlığı dileriz.“

Reuters daha önce Afganistan meydana gelen helikopter kazasında 8 Türk askerinin öldüğünü, 4 Afgan sivilin de hayatını kaybettiğini bildirmişti Kazada ölen 4 Afgan'dan 2'sinin kadın 2'sinin de çocuk olduğu ifade edilmişti.

HELİKOPTER EVİN ÜZERİNE DÜŞTÜ

Kentin dışındaki Bagrami'de meydana gelen kazada, bir evin üzerine düşen helikopter alev aldı. Afgan polisi, kazanın nedeninin teknik bir hata olduğunu belirtti. Reuters haber ajansına açıklama yapan bir Afgan emniyet yetkilisi ise ölenlerin Türk askerleri olduğunu söyledi. Türkiye'nin çoğunluğu başkent Kabil'de olmak üzere Afganistan'da 1800 askeri bulunuyor.

Bakan Davutoğlu'ndan açıklama

Acil iniş aşamasında meydana gelen bir olay.. Düştüğü mahal itibariyle kaza izlenimi veriyor. Ancak Genelkurmay Başkanlığı bu konuda detaylı bir açıklama yapacak.NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com