Türk Bayrağı açtılar diye...

Türk Bayrağı açtılar diye...
Bakan Cevdet Yılmaz ve Mehmet Müezzinoğlu'nun da katıldığı açılışta Türk Bayrağı ve Atatürk posteri açan öğrencilere böyle müdahale edildi

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ise, açılışı yapılacak olan Trakya Üniversitesi Akıl ve Ruh Sağlığı Merkezi’nin açılış törenine gitti.

Açılışın yapılacağı yerde ellerinde Türk Bayrağı ve Atatürk resmiyle toplanan 6 kişilik öğrenci grubu, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük ile binaya giriş yapan Bakan Yılmaz’ı üniversitenin internet sitesinden Türk Bayrağı ve Atatürk fotoğrafının kaldırılması nedeniyle slogan atarak protesto etmek istedi.

Üniversitenin özel güvenlik görevlileri ise eylemci öğrencileri güç kullanarak yere yatırdı. Bu sırada Türk Bayrağı yere düştü. Bir güvenlik görevlisi bayrağı yerden alırken, her öğrenciyi 3 güvenlik görevlisi yaka-paça açılışın yapılacağı yerden uzaklaştırdı.

Akıl ve Ruh Sağlığı Merkezi’nin açılışına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Edirne Valisi Hasan Duruer, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük ve çok sayıda davetli katıldı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com