Türk Bayrağı AKP'li vekilleri gerdi!

Türk Bayrağı AKP'li vekilleri gerdi!
AKP'li bakanların Kırkpınar güreşlerinde Türk Bayrağı'na karşı sergiledikleri tavır Meclis'te kriz çıkarttı!
Dün gece Meclis'te hareketli dakikalar yaşandı. Edirne'deki Kırkpınar güreşlerinde AKP'li bakanlar ve valinin Türk Bayrağı'na karşı sergiledikleri tavır dün gece Meclisi gerdi.  CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak 10. Yıl Marşı eşliğinde Türk Bayrağı’nın sahada dolaştırılması sırasında protokolde oturan bakanlar ve valinin ayağa kalkmamalarını eleştirdi.
 
Bu eleştirelere Adalet Bakanı Sadullah Ergin şöyle cevap verdi: “Protokoldekilerin ayağa kalkmasını gerektirecek olan şey hepimizin milli marşı olan İstiklal Marşı’dır. Bayrağımıza elbette sonuna kadar saygımız vardır ama bir ideolojik söylem haline inatla getirilen 10. Yıl Marşı’nda vatandaşları veya protokolü ayağa kalkmaya zorlamak kimsenin haddi ve hakkı değildir”
 
Tartışmalar devam ederken AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner de “O cumhuriyet marşı değil, faşist bir marştır” diye bağırdı.
 
AKP'li vekil PKK marşında saygı duruşunda!
 
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural AKP'lileer cevaplanması güç bir soru sordu. Vural “Hani sadece İstiklal Marşı’na saygı duyulurdu? Peki bu ne? Sizin Genel Başkan Yardımcınız Salih Kapusuz, bölücülerin bir toplantısında PKK marşında saygı duruşunda bulunuyor” dedi. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com