'Türk Bayrağı neden yasaklandı!'

'Türk Bayrağı neden yasaklandı!'
'Türk Bayrağı açanlar gözaltına alınırken, PKK eylemlerine müsade edilmesi ihanet sürecinin bir parçası mıdır?'

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan Nevruz bayramında yaşanılan tabloları Meclis gündemine taşıdı. Türkkan "Kocaeli’ de Nevruz; Türk Bayrakları toplanarak, Türk Bayrağı açanlar da gözaltına alınarak kutlanmış, bölücüler rahat gösteri yapsınlar diye ellerinde Türk Bayrakları olan gençler gösteri bitene kadar gözaltına alınmıştır. Türk Bayrağı ile gösterilere izin verilmemiş, ancak başta Ankara olmak üzere ülkenin dört bir yanında PKK eylemlerine müsaade edilmiştir." dedi

Türkkan İçişleri Bakanı'nın yanıtlaması isteğiyle şu soruları sordu:

1-PKK Bayrakları, Abdullah Öcalan Posterleri ve bölücü sloganlar ile Nevruz’u kutlamaya kalkanlara müdahalede bulunulmazken, Türk Bayrağı açanların gözaltına alınması ihanet sürecinin bir parçası mıdır?

2-Bölücüler rahat gösteri yapsınlar diye ellerinde Türk Bayrakları olan gençlerin gösteri bitene kadar gözaltına alınmasının haklı gerekçeleri nelerdir?

3-Kendi ülkesinde şehit kanının kırmızısını taşıyan Ay Yıldızlı Bayrağımız ile bayramı kutlamaya izin verilmezken, ülkemizin dört bir yanında PKK eylemlerine müsaade edilmesi İmralı’ya verilmiş sözler doğrultusunda mı gerçekleştirilmiştir? (BCO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com