Türk bayrağı şeklindeki bina açılışa hazır!

Türk bayrağı şeklindeki bina açılışa hazır!
Samsun'da Canik Belediyesi'nin Türk bayrağını simgeleyen yeni hizmet binası dikkati çekiyor.

Samsun'da Canik Belediyesi'nin Türk bayrağını simgeleyen yeni hizmet binası, açılış için gün sayıyor.

Büyük oranda tamamlanan ve açılış için gün sayan bina, giriş kapısı, meydanı, hilal ve yıldızı ile kente mimari açıdan farklılık getiriyor.
 
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yaptığı açıklamada, Samsun'un kurtuluş şehri olduğunu hatırlatarak, yeni hizmet binasının projesinin bu unsura dayandığını söyledi.
 
Yeni hizmet binasının, geçmişi, bugünü ve geleceği ifade ettiğini anlatan Genç, "Geçmiş önemlidir, çünkü kökleri olmayanın geleceği yoktur. Dolayısıyla hizmet binamızın girişine bu şehrin köklü Selçuklu şehri olduğunu hatırlatan büyük bir giriş kapısı yaptık. Binanın mimarisi de bugüne aittir ve ay-yıldız ise hep geleceği ifade eder" dedi.
 
"AY-YILDIZLI EN BÜYÜK HİZMET BİNASI"

Atatürk'ün 1919'da Samsun'a çıkarken aynı zamanda bir Selçuklu şehrine çıktığını belirten Genç, şöyle devam etti:
 
"Atatürk, kentin önemini bilerek Samsun'a çıkmıştır. Bu şehir Karadeniz'in başkentliğini yapan, kurtuluş meşalesinin yakıldığı şehirdir. Buradan hareketle ay-yıldızlı hizmet binası yapmak için yola çıktık. Bizim hizmet binamız Türkiye'de ay-yıldızlı yani Türk bayraklı en büyük hizmet binasıdır."
 
Belediyeciliğin yerelle evrenseli, bugünle tarihi buluşturmak olduğunu dile getiren Genç, "Biz yerelle evrenseli, bugünle tarihi buluşturduğumuz hizmet binası yaptık. Yüzyıllarca yaşayacak ay-yıldızlı hizmet binamızı halkımızın hizmetine açacağız. Hizmet binası ve çevresinde meydan ile otopark da var" diye konuştu. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com