Türk diplomatlara silah uyarısı

Türk diplomatlara silah uyarısı
Danimarka istihbarat dairesi PET'in Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği'nde çalışan diplomatları görüşmeye çağırdı.

Danimarka istihbarat dairesi PET'in Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği'nde çalışan diplomatları mahkeme binasına silah soktukları gerekçesiyle görüşmeye çağırdığı bildirildi.

AFP haber ajansının Danimarka'nın Politiken gazetesine dayandırdığı haberine göre, ROJ TV davasının sanıklarından biri, geçen duruşmada bir büyükelçilik çalışanının mahkemeye üzerinde silahla geldiğini fark ederek, bunu savunma avukatlarına bildirdi. Avukatlar da bu durumu mahkeme heyetine aktardı. Bunun üzerine, büyükelçilik çalışanları PET tarafından görüşmeye çağırıldı.

SİLAH TAŞIYAMAZSINIZ

Danimarka Yargıçlar Birliği Başkanı Mikael Sjoeberg, Politiken gazetesine yaptığı açıklamada, “Bu kesinlikle kabul edilemez. Diplomatların hiçbir ayrıcalığı yoktur. Üzerinizde silah taşıyamazsınız, özellikle de bir mahkeme salonunda” dedi.

Diplomatik meselelerden sorumlu olan PET yetkilileri, Türk büyükelçiliği çalışanlarının dün toplantıya çağırıldığını belirtti. Yetkililer, “Türk Büyükelçiliği bir toplantıya çağırıldı. Kendilerine Danimarka'da bir mahkemeye bir daha kesinlikle silah sokmamaları gerektiği söylendi” dedi. PET yetkililerinin Politiken'e yaptığı açıklamada ayrıca bütün büyükelçilik personelinin silah lisanslarının incelemeye alındığı da ifade edildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com