Türk dizileri Pakistan'ı karıştırdı

Türk dizileri Pakistan'ı karıştırdı
Durumun giderek kötüleştiği Pakistan'da Türk dizilerinin büyük ilgi görmesi tartışma yarattı.

Urdu 1 kanalının geçen yazdan beri "Aşk-ı Memnu" dizisini yayınlayarak ratinglerin başında bulunduğu belirtilirken, Pakistan'ın eğlence sektöründen öfkeli tepkiler geldiği kaydediliyor.
 
Pakistan'ın önde gelen gazetelerinden Dawn'un köşe yazarı Huma Yusuf, New York Times'in sitesinde yer verilen ve gazetenin küresel yayını İnternational Herald Tribune tarafından yayınlanan "Dizilerin Jeopolitikası" başlıklı makalesinde Pakistan'da durum kötüleşirken halkın soluk almak için yabancı dizilere yönelmesinin şaşırtıcı olmadığını yazdı.
 
Geçen yazdan beri Urdu 1 kanalının Türk dizisi "Aşk-ı Memnu" ile ratinglerin başında bulunduğuna dikkat çeken Huma Yusuf, geçen ay da ülkenin en popüler özel tv grubunun bir parçası olan Geo Entertainment'in diğer bir Türk dizisi olan "Nur"u yayınlamaya başladığını kaydetti.
 
"PAKİSTAN'IN EĞENCE SEKTÖRÜNDEN ÖFKELİ TEPKİLER GELİYOR"
 
Huma Yusuf, "Pakistan'ın eğlence sektörü öfkeli tepkiler geliyor" dediği makalesinde Pakistan'ın dizi yapımcılarının derneğinin Türk ve diğer yabancı dizilerin yayınlanmasının kaynakları daha kaliteli yerli yapıtlardan uzaklaştırdığını savunduğuna dikkat çekildi.
 
"ASK-I MEMNU GİBİ DİZİLER TOPLUMUZU YOK EDİYORLAR"
 
"Pakistanlı aktörler, "Aşk-ı Memnu' gibi dizilerin başka kültürleri yücelterek "toplumuzu yok ediyorlar' diye yakınıyorlar" denilen makalede Pakistan Senatosu'nun bir komisyonunun da bu dizileri, Pakistanlıların çoğununu rencide eden "bayağı" içerikleri nedeniyle sert dille eleştirdiği de belirtildi.
 
Makalede "Sizin perspektifine bağlı olarak, gerçek sorun veya zevk, bu dizilerin skandal davranışları gösteren Müslüman karakterlerini çizmeleridir" ifadeleri kullanıldı.
 
"TÜRK DİZİLERİ AMERİKAN KOMPLOSUNUN BİR PARÇASI"
 
Huma Yusuf da ayrıca, geçen ay görüştüğü bir medya grubu başkanının Türk dizilerinin Pakistan'a akımının "bir Amerikan komplosunun bir parçası" olduğunu söylediğini anlatırken söz konusu medya patronunun "Pakistanlıları, çok liberal ve farklı bir Müslüman toplumu olan Türkiye'nin vizyonları ile kazanmaya çalışıyorlar" ifadelerini de aktardı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com