Türk donanmasında büyük hareketlilik

Türk donanmasında büyük hareketlilik
Türkiye ile Suriye arasında özellikle Akçakale saldırısının ardından zirveye tırmanan gerginlik nedeniyle Silahlı Kevvetleri'ndeki alarm durumu sürerken Donanmada da büyük hareketlilik göze çarpıyor.
Donanma Komutanlığı'nın ana üssü olan Gölcük Deniz Üssü'nde bulunan fırkateyn ve diğer gemiler "Savaş yükü" olarak adlandırılan cephane ve diğer tüm ikmallerini yaparak görev bölgelerine gidiyor. 
 
Akçakale saldırısının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden tezkerenin de geçmesiyle tüm dünya gözünü Türkiye'ye çevirirken, Türk Donanması'nın Akdeniz'deki gemi sayısını arttırdığı öğrenildi. 

Donanma Komutanlığı'nın ana üssü olan Gölcük Deniz Üssü'nde de son birkaç gündür yaşanan hareketliliğin bugün daha da arttığı gözlendi. Bir kısmı bakım onarım, bir kısmı da görev değişimi nedeniyle Gölcük deniz Üssü'nde bulunan fırkateyn ve denizaltılar başta olmak üzere gemiler sürekli ikmal yapıyor. 
 
Gemiler "savaş yükü" olarak adlandırılan ve en az 50 gün yetecek cephane ve gıda ikmalini yaptıktan sonra, helikopterli olarak görev bölgelerine hareket ediyor. Bilindiği gibi Deniz kuvvetlerimizin Gölcük'teki ana üssünün yanı sıra Akdeniz, Ege ve Karadeniz'de de birçok üssü bulunuyor. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com