Türk Dünyası Belediyeler Birliği yetkililerinden AA Bakü Ofisine ziyaret

Türk Dünyası Belediyeler Birliği yetkililerinden AA Bakü Ofisine ziyaret
BAKÜ (AA) - Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Genel Başkan Yardımcısı Özgen Keskin ve Genel Sekreter Mustafa Başkurt, Anadolu Ajansı (AA) Bakü Ofisini ziyaret etti.Çeşitli temaslarda...

BAKÜ (AA) - Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Genel Başkan Yardımcısı Özgen Keskin ve Genel Sekreter Mustafa Başkurt, Anadolu Ajansı (AA) Bakü Ofisini ziyaret etti.

Çeşitli temaslarda bulunmak için Azerbaycan'a gelen TDBB yetkilileri, AA Bakü ofisini ziyaretlerinde, burada yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı, görüşmelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TDBB Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Yıldırım Belediye Başkanı Dr. Özgen Keskin, 7 bağımsız  ve 49 muhtar cumhuriyeti kapsayan Türk dünyasına büyük önem verdiklerini, bu cumhuriyetler arasında kaynaşma sağlayarak dünyada bir güç oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. 

TDBB olarak sadece Türk dünyasından değil, Türkiye'ye sempati duyan ülkelerden de üye aldıklarını ifade eden Keskin, 26 ülkeden 1100 civarında üyelerinin bulunduğunu, üyeler arasında karşılıklı belediyecilik deneyimlerinin paylaşılmasını sağladıklarını kaydetti.

TDBB Genel Sekreteri Mustafa Başkurt da Azerbaycan'la yaptıkları ortak çalışmalar konusunda bilgi verdi. Azerbaycan'dan 2012 yılında 20'ye yakın belediyeden başkan ve başkan yardımcılarını Türkiye'ye davet ederek tecrübe paylaşımı programı gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkurt, 2013 yılında da belediye uzmanlarına yönelik benzer çalışma yaptıklarını ifade etti.

Azerbaycan'da yaptıkları temaslarda belediyecilerle özellikle sosyal belediyecilik anlamında, halkın refahını ve halka verilen hizmeti artırmada ortak neler yapılabileceğini konuştuklarını söyleyen Başkurt, Türkiye'ye döndükten sonra TDBB yönetimine rapor sunacaklarını ve 2014'te yapılacakları değerlendireceklerini belirtti.

Eğitim qaaliyetlerini Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) işbirliğiyle yaptıklarını vurgulayan Başkurt, Türkiye'den belediye başkanları ve uzman akademisyenleri üye ülkelere götürerek orada eğitim vermelerini sağlayacaklarını dile getirdi.

Azerbaycan Şehir Belediyeleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Ebülfe Babayev de Türk belediyeciliğini yakından takip ettiklerini, karşılıklı tecrübe paylaşımına ve dünyadaki belediyecilik sistemlerini öğrenmeye büyük önem verdiklerini söyledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com