Türk dünyası geleneksel müzik konseri Eskişehir'de yapıldı

Türk dünyası geleneksel müzik konseri Eskişehir'de yapıldı
Eskişehir'in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti olması ve Türk Ocaklarının kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle 'Türk Dünyası Geleneksel Müzik Konseri' yapıldı.

Kırım, Özbekistan, İran, Tataristan, Azerbaycan ve Türk Dünyası ile iç içe olan tüm ülkelerin sanatçılarının konuk olduğu konser, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi konferans salonunda vatandaşların da büyük ilgisi ile yapıldı. TRT Avaz’dan da canlı olarak yayınlanan program izleyenlere keyifli saatler yaşattı.

Türklüğü ifade eden göç, savaş, barış ve birlik beraberlik teması altında 20'nin üzerinde grubun performans sergilediği konser yaklaşık 90 dakika sürdü. Sergilenen performanslardan etkilenen seyirciler ise konser boyunca alkışları ile ritim tutarak sanatçılara destek verdi.

Konsere AKP Eskişehir Milletvekili Ülker Can, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Vali Yardımcıları, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, Türk Ocağı temsilcileri, Türk Dünyası’nda bulunan ülkelerin şube temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. (VİK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com