"Türk Dünyası Sivil Toplum Zirvesi"

Türk Dünyası Sivil Toplum Zirvesi
Zirvede, "Kamuoyu Oluşturma, Medya ve Sivil Toplum" konulu oturum gerçekleştirildi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti (TDKB) Ajansı etkinlikleri kapsamında, Kamu Araştırmaları Vakfı (KAV) tarafından düzenlenen "Türk Dünyası Sivil Toplum Zirvesi"nde, "Kamuoyu Oluşturma, Medya ve Sivil Toplum" konulu oturum gerçekleştirildi. 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre Merkezi'ndeki etkinlikte, başkanlığını Doç. Dr. İbrahim Ethem Polat'ın yaptığı oturumda, İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) Genel Başkanı Nizamettin Bilici, "İnternet Medyası ve Sivil Toplum", Azerbaycan Cumhurbaşkanlığına bağlı Devlet İdarecilik Akademisi'nden Doç. Dr. Recep Rehimli, "Yolsuzluğun Önlenmesinde Sivil Toplum Kuruluşlarının Rolü ve Önemi", Gazi Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Yusuf Pustu, "Yolsuzlukla Mücadelede Medya ve Sivil Toplum", Kırgızistan'dan Kamu Televizyon ve Radyo Şirketi yetkilisi Jyldyz Zholdoshbay ise "Medya Mensupları İle Sivil Toplum Kuruluşlarının Karşılıklı Etkileşimi" konulu sunumlarını gerçekleştirdi. 

Oturumun değerlendirme kısmında Doç. Dr. Polat, şöyle konuştu:

"Artık, ekmek su gibi, hayatımızda medyanın bir yeri var. Önemli olan bu yeri doğru zamanda, doğru biçimde kullanmaktır. Yoksa bugün medyanın rolü hem sivil toplum kuruluşları üzerinde hem hayatımızda hem de kamu üzerinde, doğru bir şekilde kullanmadığı takdirde gerçekten çok büyük felaketlere de yol açabiliyor. Yani medya olunca konu, son yüzyılın gerçekten belki son yirmi yılın hayatımızdaki etkileri acaba iyi yönde mi oldu kötü yönde mi oldu, bunun analize tutulması gerekir. Ama her şeye rağmen iletişimde medyanın çok önemi var. Ben hep bu sloganı kullanıyorum. 'Var olmak iletişim kurmaktır'. O zaman doğru bir iletişim kuracağız, medyayı doğru bir şekilde kullanacağız. Özellikle sivil toplum kuruluşları, medyayı iyi kullanacak." 

"Kırgızistan'dan gelen kardeşimizin konuşmasında hep şunu irdeledi; 'Sivil toplum, konuları gündeme getiriyor, medya destekliyor'. İşte alkolden ve kumardan çok büyük mesafeler katedilmiş" diyen Doç. Dr. Polat, "Bunlar çok güzel örnekler. Ben bu örneklerin iş birliklerin Sivil Toplum Kuruluşların, medyanın daha güçlenmesi dileği ile konuşmacıların katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com