Türk düşmanı şarkıcıya tecilli hapis cezası

Türk düşmanı şarkıcıya tecilli hapis cezası
Almanya'da “Döner katili” adlı bir şarkıyı söyleyen aşırı sağcı şarkıcı Daniel Giese, Meppen Sulh Mahkemesi tarafından yedi ay hapis cezasına çarptırıldı. Giese'nin cezası tecil edildi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, mahkeme, Giese'yi, şarkısıyla sekiz Türk ve bir Yunanı öldüren aşırı sağcı “Nasyonalsosyalist Yeraltı” (NSU) adlı terör hücresiyle dayanışma gösterdiği ve kurbanları aşağıladığı gerekçesiyle suçlu buldu ve hapis cezasının yanı sıra 600 euroluk para cezasına da çarptırdı.

Kışkırtıcılık yapmak ve suç olaylarını benimsemekten suçlu bulunan Giese'nin davasıyla ilgili olarak hem kararı yetersiz bulan savcılığın hem de savunmanın temyize gitmek istediği bildirildi.

Mahkeme kararında, 42 yaşındaki Giese'nin, 2010 yılında “Adolf Hitler yaşıyor” adlı CD ile piyasaya sürdüğü iki şarkının da İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan Yahudi soykırımını önemsiz gibi gösterdiği, Almanya'da yaşayan yabancıları da aşağıladığı belirtildi.

Alman istihbaratına göre, 42 yaşındaki Giese ve grubu “Gigi ve Esmer Şehrin Müzisyenleri” ülkedeki Neo-Nazi grupları tarafından son derece iyi biliniyor. Giese’nin “Döner Katili” adlı şarkının sözlerini, geçtiğimiz yıl ortaya çıkarılan Neo-Nazi cinayetlerine ithafen yazdığı düşünülüyor.

Şarkıda cinayetleri gerçekleştiren terörist gruba teşekkür edilirken, öldürülen sekizi Türk, biri Yunan dokuz kişi kastedilerek, “Dokuz yetmez” deniliyor. Şarkının yer aldığı albüm çıktığı sene yasaklanmıştı.

Alman kamuoyunda, 2000 ve 2006 yılları arasında Türk ve Yunan kökenli dokuz kişi ile 2007 yılında bir kadın polis memurunun Neo-Nazi gruplar tarafından öldürülmesi, “Dönerci Cinayetleri” olarak biliniyor.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com