Türk F-16 pilotu El Kaide'de!

Türk F-16 pilotu El Kaide'de!
Pakistan: Terör eğitimi alanlar arasında Türk ordusunda görev yapmış bir pilot var..

 


Pakistanlı istihbarat yetkilisi, ülkede terör eğitimi alanlar arasında Türk ordusunda görev yapmış bir pilotun da bulunduğunu öne sürdü

Amerikan Associated Press (AP) ajansına konuşan üst düzey bir Pakistanlı yetkili, Avrupa’da terör saldırısı düzenlemek üzere Pakistan’da eğitim alanlar arasında Türkler’in de bulunduğunu söyledi.
Amerika ve İngiltere’nin, Avrupa’ya, özellikle de Fransa ve Almanya’ya yolculuk edecek vatandaşlarına, terör saldırılarına karşı dikkatli olmaları konusunda yaptığı uyarıların ardından, Pakistan’da da istihbarat servisleri alarma geçti.

Terör saldırıları için eğitiliyorlar
AP’ye konuşan Pakistanlı istihbaratçı, Avrupa vatandaşı onlarca Müslüman’ın, Pakistan’ın kanun tanımayan sınır bölgesinde bulunan aşiret topraklarında, Avrupa’da gerçekleştirilecek terör saldırıları için eğitildiklerini açıkladı. Bu kişilerin El Kaide tarafından, Avrupa’da kolayca hareket edebildikleri için seçildiklerini anlatan yetkili, Pakistan’da “terör eğitimi” alanlar arasında, Çeçenler’in, Özbekler’in, Araplar’ın ve Türkler’in de olduğunu söyledi.

Saf (İslami) ideoloji
Daha önce Türk Hava Kuvvetleri’nde görev yapmış bir F-16 pilotunun da bu eğitimlere katıldığını iddia ederek bunun oraya gelenlerin eğitimli insanlar olduğunu gösterdiğini sözlerine ekleyen istihbarat görevlisi, “Böyle insanların buraya aradıkları saf (İslami) ideolojinin bu olduğunu düşünerek gelmeleri bizi çok şaşırtıyor” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com