"Türk Futbolu için temizlik yapılıyor"

"Türk Futbolu için temizlik yapılıyor"
Eskişehirspor'un Alman teknik patronu Michael Skibbe, ülkesinde Revier Sports kanalına röportaj verdi. İşte o röportajın detayları:

Eskişehirspor'un teklifini kabul etmeden önce Türkiye'de yaşanan skandal nedeniyle herhangi bir tereddüt yaşadınız mı?
Skandalın boyutu hiç bana açıklanmadı. Aslında böyle bir spekülasyon olduğunu, ölçüsünü, tahrifat olup olmadığını da bilmiyorum. Üç yıl önce farklıydı. Benim tek bildiğim ve bana söylenen Türk futbolu için bir temizlik etkisinin olduğu.


Eskişehirspor, Türk futbolunun önde gelen isimleri arasında yer alıyor mu?
Galatasaray! Türkiye'deki benim ilk durağım. Ama Eskişehirspor büyük hedefleri olan iddialı bir kulüp. Futbolu delice yaşayan bir şehirde çalışacağımın daha da farkına vardım.
 

Hedefler neler?
Orta vadede tasarlanmış iyi bir gençlik çalışması düşünüyoruz. Eskişehirspor; Trabzonspor, Bursa ve İstanbul kulübü ile aynı konuma gelmek ve ilk büyük 5 takım arasına girmek istiyor. Eskişehir bu nedenle benim için önemli bir adım.
 

Almanya'da Leverkusen ve Frankfurt arasındaki fark gibi mi?
Kesinlikle! Bundesliga'da 18 kulüp var. Herkes Bayern Münih, Dortmund ve Schalke'yle ilgilenir. Ayrıca, Türkiye'ye geri döndüğüm için de inanılmaz derecede mutluyum. Eskişehir güzel, canlı bir şehir. İnsanlar çok şaşırtıcı ve sıcak.


Lig manipülasyon skandalı nedeniyle ertelendi. Oyuncuların konsantrasyonlarını yüksel tutabildiniz mi?

Benim için ekibimi tanımak için iyi bir fırsat oldu. Yaz tatilinin genişleterek tekrar normal bir hazırlık geçmesini başardık.
 

Eskişehir'de hangi koşullarda karşılaştınız?
Bundesliga'dan hiçbir fark yok. Birinci sınıf eğitim tesisleri ve mükemmel çalışma koşulları var. Avrupa düzeyinde bir ekibiz. Türk futbolu da giderek daha uluslararası hale gelmekte. Sadece birkaç yıl önce bile düşünülemezdi Eskişehir'de sekiz yabancı oyuncu olması. Türk futbolu İstanbul kulüpleri ve Trabzonspor arasında paylaşılmıştı. Bu son yıllarda değişti. Sivasspor, Bursaspor ve Gaziantepspor. Eskişehirspor da Avrupa'da olmak istiyor. Burada Anadolu'da bir sürü insan anlamına gelir.


Dil sorunu nasıl çözdün?
Benim Türkçe dil bilgisi henüz 'iyi günler' ve 'iyi akşamlar' ile sınırlıdır. Dede ve diğer bazı oyuncuların Almanca bilmesi de önemli.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com