Türk futboluna büyük şok! Resmen çöktük!

Türk futboluna büyük şok! Resmen çöktük!
Son dönemde başarısız sonuçlar alan A Milli Takımımız, FIFA sıralamasında da ağır darbe yedi. İşte detaylar...

FIFA geride kalan Mayıs ayının ardından ülke sıralamalarını açıkladı. Son dönemde maç kazanmakta zorlanan A Milli Takımımız, FIFA sıralamasında büyük bir düşüş yaşadı. Daha önce 634 puanla 44’üncü sırada yer alan A Milli Takımımız, yeni listede 10 sıra geriye gitti ve 573 puanla 54.’lüğe yerleşti.
 
Milli Takım’ın son dönemde aldığı sonuçlar kamuoyununda da ciddi şekilde tartışma yaratırken, FIFA’nın bu sıralamasının ardından tarihimizde önemli bir düşüş yaşamış olduk. Avrupa takımları arasında en büyük düşüş yaşayan takımlardan biri olan Milli Takımımızı, yine 10 sıra düşüşle Liechtenstein takip etti.
 
A Milli Takımımız ve Liechtenstein’ın ardından Senegal 23, Vanuatu 19, Benin 16, Gine 15, Gambia 15, Iran 10 ve Samoa 10 basamak gerileyerek listede büyük düşüş yaşayan ülkelerden oldular.

RAKİPLERİMİZ KAÇINCI SIRADA?
 
Türkiye’nin 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu’ndaki rakiplerinden Hollanda bin 158 puanla 5’inci, Macaristan 759 puanla 33’üncü, Romanya 750 puanla 34’üncü, Estonya 408 puanla 89’uncu ve Andorra da 8 puanla 205. sırada yer aldı.
 
İspanya bin 614 puanla ilk sıradaki yerini korudu. Almanya ve Arjantin de 2. ve 3. sıralardaki konumlarını devam ettiren ülkeler oldu.
 
İŞTE BU ÜLKELERİN GERİSİNDE KALDIK!
 
FIFA sıralamasında 54. sıraya düşen A Milli Takımımız, Bosna Hersek, Karadağ, Danimarka, Norveç, Galler, Arnavutluk, Cezayir, Tunus, Japonya, Güney Kore, Panama, Kosta Rika, Gana, Mali, Peru, ABD, Şili, Venezuela Honduras, Avustralya, Zambia, Burkina Faso, Bolivya, Jamaika gibi ülkelerin ardında kalması dikkat çekti. (AAK)

SPORX

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com