"Türk futbolunda sistemsizlik var"

"Türk futbolunda sistemsizlik var"
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev alan ve Milli Takımlar Eski Sorumluluğu görevini de üstlenen Ayhan Bermek gündem yaratacak açıklamalar yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev alan ve Milli Takımlar Eski Sorumluluğu görevini de üstlenen Ayhan Bermek, Sansürsüzhaber'e özel açıklamalar yaptı. Türkiye'de yaşanan futbol krizinin üzücü olduğunu dile getiren Bermek, TFF ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Devam eden Süper Lig'de bir sistemsizliğin olduğunu vurgulayan Bermek, "Bugün Türk futbolunda bir kaos ortamı var. Bana göre Türkiye Futbol Federasyonu kritik süreçte başarılı bir tutum sergileyemedi. Her sorunun akil, popülist, ucuz ve çabuk çözümleri vardır. Ancak yanlış çözümler, başka yanlış şeyleri ortaya çıkarır. Dolayısıyla TFF'nin yanlışlarını ben burada görüyorum. Bence Türkiye Futbol Federasyonu varlığını göstermesi gereken yerlerde topu hep taca attı. Çünkü federasyon, kendinden başka yerleri otorite gösterdi"

Türk basınının da bilgilendirilmesi gerektiğini söyleyen Bermek, "6222 sayılı Futboldaki Şiddet Kanunu ve oradan gelecek cezalar, TFF'nin Disiplin cezalarıyla sürekli karıştırılıyor. TFF özerktir, hukuken bağımsızdır. Bunun altını çizelim. Anayasa teminatının altındadır bu bağımsızlık" ifadelerini kullandı.

Spor Toto Süper Lig'de bu sezon uygulanmaya başlanan play-off sistemini eleştiren Bermek, "Süper Lig'de bir takımın şampiyonluğunu şimdi konuşmak çok yanlış olur. TFF, bu sistemin tutmaması halinde gelecek sene kalkacağını açıklamıştı. Bence bir sene sonra kalkacak sistem, sistem değildir." açıklamasında bulundu.

Herkes gibi hakemlerin de olumsuz süreçten ister istemez etkileneceğini dile getiren Bermek, "Hakemlere iyi ya da kötü diyemem. Ortada futbolun kalitesi diye birşey de yok. Böyle bir sistemsizlik içinde hakemleri konuşmak istemiyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Haber : Emrah KARALİNÇ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com