Türk futbolunda tarihi gün geldi çattı!

Türk futbolunda tarihi gün geldi çattı!
Yaklaşık 10 ay önce başlayan şike operasyonlarına yönelik Etik Kurulu'nun yaptığı inceleme dün tamamlandı.

Savcılıktan alınan klasörlerle ilgili ilk mütalasını veren, bir kısmı basına sızdığı için tartışma konusu olan Etik Kurulu, iddianamenin mahkeme tarafından kabulünün ardından incelediği ek klasörlerle ve 2 hafta önce Metris'e giderek aldığı savunmaların ardından beklenen raporunu hazırladı.

Bu rapor karar niteliği değil sadece mütala olarak değerlendirilecek. Kararı verecek olan kurum ise Federasyonun Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)

YILDIRIM DEMİRÖREN, BU KONU İÇİN KARADENİZ TAKIMLARI İLE YAPILACAK GÖRÜŞMELERE GİTMEDİ VE İSTANBUL'DA KALDI

Futbol Federasyonu İcra Kurulu üyesi ve Pofesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, yönetim Kurulu üyesi ve Profesyonel Kurul Başkan Yardımcısı Mustafa Beyazlı, beraberindeki heyet önce Samsunspor Kulübü'nü ziyaret ederken daha sonra ise Karadeniz sınırındaki tüm kulüpleri gezecek. Bu turda Başkan Yıldırım Demirören de olacaktı ama bugün İstanbul'da çok daha önemli konular olduğu için makamında kaldı.

Öğle saatlerinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriyla Öz, Etik Kurulu üyeleri ve Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir TFF'nin İstinye'deki binasına geldi. Konu; Etik Kurulu'nun tamamlamak üzere olduğu mütalasıydı.

Federasyon binasında Etik Kurulu'nun nihai raporu açıldı mı, açılmadı mı bu bilinmez ama sonuca ulaşıldığı ve Etik Kurulu'nun raporunu TFF yönetim kurulunun inceleyeceği öğrenildi.

Etik Kurulu'nun hazırladığı son raporda somut bilgi ve belgeler var mı, bu çok kısa sürede açıklanacak. Bilgi edindiğimiz sonuçlarda somut bir belge yok.

Ancak en önemli nokta şu; Etik Kurulu'nun bu çalışması sadece mütala, yani ön rapor diyebiliriz, karar yerine geçmeyecek ve sadece PFDK'yı bilgilendirme amacı taşıyacak, PFDK bu rapordan esinlenebilecek, uygun bulduklarını kullanıp kararını verecek.

Daha önce de belirttiğimiz gibi şu ana kadar sadece kişiler PFDK'ya sevkedilmişti. Bazı kişiler hakkında kararlar verilmişti. Son olarak FB Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkan İlhan Ekşioğlu'nun sözlü savunması alınmıştı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com