"Türk Futbolunda temiz kimse yok"

"Türk Futbolunda temiz kimse yok"
Alman Stern dergisinden Günther Beuth, Türk futbolunun içinde bulunduğu son durumu dışarıdan bir gözle yorumladı.

“Süper Lig, şike ve sonuçlarının altında başlıyor” başlıklı yazıda, Beuth, Türk spor adamlarının değişik zamanlarda yaptığı yorumları aldı ve bunları harmanlayarak çıkarımlarda bulundu.


Milli takımla ilgili yaptığı açıklama sonrası büyük tepki çeken Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, sport.at' yaptığı açıklamada, "Türkiye'de şikenin tolere edilmesi yaygın bir uygulamadır. Son 20 yılda araştırırsanız tek bir masum kişiyi bulamazsınız” açıklaması Beuth'un en dikkat çektiği olay oldu.
 

Focus.de'ye konuşan Nihat Özdemir ise “UEFA'nın yaptırımı tutarlı değil. Biz önce Şampiyonlar Ligi'ne alındık. Daha sonra bizim manipüle ettiğimizi varsayarak turnuvadan gönderildi. Bize herhangi yazılı resmi bir talep gelmedi” sözleri ise Fenerbahçe'nin CAS'a açtığı davanın yorumu gibiydi. 


Stern'e konuşan Aziz Üstel ise "Daha önce olduğu gibi TFF yükü üzerinden atmak istiyor. Ellerinde para ile suçüstü yakalanmış kimse yok” diyerek davaya farklı bir bakış açısı getirdi. Zeit.de'den TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın "Bu, tarihin en kötü krizi" sözler ise haber-yorumun detayıydı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com