Türk futbolunun imajı zedelendi!

Türk futbolunun imajı zedelendi!
A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink, futbolda şike iddiaları konusundaki suskunluğunu bozdu...

A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink, şike iddiaları nedeniyle futbolda Türkiye'nin imajının kötü etkilendiğini söyledi.

DÜNYA KUPASI KURA ÇEKİMİNDE GÖRDÜM
Konu hakkında ilk değerlendirmesini Hollanda'nın önde gelen gazetelerinden De Telegraaf'ta ki köşe yazısında kaleme alan tecrübeli hoca, "Futbolda Türkiye'nin imajının ne kadar kötü olduğunu Rio de Jenerio'da ki Dünya Kupası kura çekimlerinde gördüm" diyerek, Türkiye'nin futbolda ki kötü imajının kendisini de olumsuz yönde etkilediği yorumunda bulundu.

TÜRK FUTBOLUNUN İMAJI ZEDELENDİ
Köşe yazısında üzüntüsünü dile getiren Guus Hiddink, "Şike konusunda gözaltına alınıp tutuklananların suçlu olduğu henüz kesinleşmedi. Fakat tüm bunlara rağmen iddialar bile, Türk futbolunu olumsuz yönde etkiledi. Tüm dünya da Türkiye'nin futbol konusunda imajı zedelendi. Bu da beni olumsuz yönde etkiliyor, çok üzülüyorum" dedi.

MİLLİ TAKIM'A BÜYÜK SORUMLULUKLAR DÜŞÜYOR
Şike iddiaları sonrası A Milli Takım'a büyük sorumluluklar düştüğü düşüncesini savunan Hiddink, "Şike iddiaları sonrası A Milli Takıma da büyük sorumluluklar düşüyor. Türk futbolunun bu zor günlerinde milli futbolcuların göstereceği yüksek performans sonrası alınacak olan başarılar, hem futbolseverlerin yüreğine su serpecek hem de Türk futbolunun üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtacaktır. Bende futbolcularımı bu konuda motife edip, başarılı olmaları için çalışacağım" dedi.

OLUMSUZ BİR DURUM YOK
Liglerin ertelenmesi sonrası milli futbolcuların futboldan uzun bir süre ayrı kalmalarının kendileri için olumsuz bir durum olmadığını düşünen Hiddink, "Haftaya hazırlık maçımız var. Ondan sonra Kazakistan ve Avusturya karşılaşmalarını kesinlikle kazanmalıyız. En büyük avantajımız, aday kadromuzdaki futbolcuların hiçbirinin adının şikeye karışmamasıdır" diyerek köşe yazısını bitirdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com