"Türk futbolunun son şansı"

"Türk futbolunun son şansı"
Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, ülke futbolunda yaşanan sıkıntılardan ardından Ziraat Türkiye Kupası finalinin tüm yönleriyle futbol ailesini gelecek adına umutlandırmasını dilediklerini söyledi.

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Ziraat Türkiye Kupası finali öncesi kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla açıklamalarda bulundu.

Ziraat Türkiye Kupası’nda final oynamanın heyecan verici olduğuna dikkat çeken Yazıcı, ”Futbolu oynamak, yönetmek ve izlemenin son derece ağır maddi ve manevi bedellerinin olduğu bir iklim haline dönüşen Türk futbolunda, tarihte eşine rastlanmayan büyüklükte bir kaosun yaşandığı sezonu 16 Mayıs 2012 tarihinde noktalayacağız. Bursaspor olarak normal sezon performansımızı, Süper Final Avrupa Ligi Grubu'nu lider bitirerek bir üst noktaya taşımış olmanın gururunu yaşamakla birlikte, Ziraat Türkiye Kupası'nda da final oynamanın heyecanını iliklerimize kadar hissediyoruz” ifadelerini kullandı.

“FUTBOLCULARIN EMEĞİNE GÖLGE DÜŞMESİN”

Final mücadelesinde maçın hakemi Bülent Yıldırım’ın adil bir yönetim sergileyeceğinden şüphelerinin olmadığını ifade eden Yazıcı, ”Böylesine önemli bir final maçında kaderi belirleyenlerin sadece futbolcu ve teknik adamlarla sınırlı olmadığını, tecrübelerimize dayanarak daha iyi bilmekteyiz. Bu sebeple, adil ve dürüst yönetim anlayışından hiçbir sebeple taviz vermeyeceğine inandığımız Bülent Yıldırım'ın, Bursaspor ve Fenerbahçe Kulüpleri açısından son derece büyük önem taşıyan bu maçı hiç bir tartışmaya imkan vermeyecek şekilde, her iki camianın da içine sinecek, örnek bir yönetimle tamamlayacağına dair kuşkumuz bulunmamaktadır. Bu karşılaşmanın elbette bir kazanını ve kaybedeni olacaktır. Tek dileğimiz, futbolcularımızın emeğinin ve alın terlerinin üzerine gölge düşmemesidir” dedi.

“FUTBOL AİLESİNİ GELECEK ADINA UMUTLANDIRMASINI DİLİYORUZ”

Tüm futbol kamuoyunun yakından izleyeceği bu büyük buluşmada sonucu sadece iki takımın sergileyeceği oyunun belirleyeceğine inandığını ifade eden Yazıcı, “Son dönemde ülke futbolunda yaşadığımız sıkıntılardan sonra, en azından bu finalin tüm yönleriyle futbol ailesini gelecek adına umutlandırmasını diliyoruz” açıklamalarında bulundu.  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com