Türk gazeteci Halep'te yaralandı

Türk gazeteci Halep'te yaralandı
Foto Muhabiri Sinan Gül, Suriye'deki olayları izlerken Halep'te yaralandı.
Suriye'nin Halep kentindeki olaylarda yaralanan 21 Suriyeli, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinden Türkiye'ye getirildi. Yaralılardan bir kadın yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 
Akşam saatlerinde Halep'teki olaylar sırasında yaralandığı belirtilen 21 Suriyeli Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Kuşaklı ve Bükülmez köylerinden sınırı geçerek Türkiye'ye getirildi. Çatışmalarda yaralananlar arasında bulunan Özgür Suriye ordusundan bir Suriyeli'nin kız kardeşi, Reyhanlı Devlet hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Çatışmalarda yaralanan 2 yaşındaki Aya ismindeki kız çocuğunun ise bir gözünün kör olduğu belirtildi. Dedesi tarafından Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne getirilen çocuğun anne ve 7 aylık kardeşinin öldüğü öne sürüldü. Türkiye'ye getirilen diğer yaralılar ise Hatay'daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. 
 
Ayrıca Suriye'deki olayları izlerken Halep'te yaralanan AA Foto Muhabiri Sinan Gül, Kilis'ten Türkiye'ye giriş yaptı. Gül ambulansla kaldırıldığı Kilis Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com