Türk gazeteciler cezaevinde

Türk  gazeteciler  cezaevinde
Mısır’da camide mahsur kalan Türk gazeteciler tutuklandı

Camide yaklaşık 24 saat mahsur kalan TRT Muhabiri Metin Turan ile Anadolu Ajansı Muhabiri Hibe Zekeriya gözaltına alınarak, cezaevine nakledildi.
 
Mısır’daki olaylar sırasında çekim yaparken müdahaleler sonucu El Fetih Camisine sığınanların arasında kalan TRT muhabiri Metin Turan ve AA muhabiri Hibe Zekeriya gün boyunca içeriden çıkamamıştı.

Cep telefonundan ulaşılan Metin Turan yaşadıklarını “Caminin içinde olanları görüntülemek için buraya geldim. Ben içeride görüntü alırken biranda ortalık karıştı ve caminin kapıları kapatıldı. Twitter’dan durumu anlattığımda ‘Bana niye içeride kalıyorsun’ diye sitemler geldi. Ben isteyerek kalmadım ki. Yatsı namazından önce buraya iş yapmaya geldim ama mahsur kaldım.” sözleriyle  anlattı.
 
Rabiatül Adeviye ve Nahda meydanlarında gösteri yaparken baltacı denilen grupların saldırısına uğrayan 700 kadar kişinin Cuma namazından sonra sığındığı El Fetih Camii dün bir operasyonla boşaltıldı. Güvenlik güçleri camiden çıkardığı eylemcileri baltacılardan korumak için havaya ateş açmak zorunda kaldı. Tutuklananlar Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in kaldığı ceza evine götürüldü. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com