Türk Gazetecilere İsrail Engeli!

Türk Gazetecilere İsrail Engeli!
Polonya Başbakanı'nın İsrail ziyaretinin haberini yapmak isteyen Türk gazeteciler Netanyahu'nun ofisine alınmadı...

Polonya Başbakanı'nın İsrail ziyaretinin haberini yapmak için Polonya medyası tarafından kiralanan bir Türk televizyon ekibinin Başbakan Benjamin Netanyahu'nun ofisine alınmadığı öne sürüldü.

TAM VAKTİNDE GİTTİLER
Yedioth Ahronot'un edindiği bilgiye göre Polonya'nın çok izlenen haber kanalı TVP ve bir başka kanal, dünya çapında hizmet veren tanınmış bir Türk televizyon yapım şirketinin elemanlarını kiraladı.

İsrail-Polonya Ortak Bakanlar Kurulu toplantısını takip etmek için kiralanan ekip Başbakanlık ofisine tam vaktinde gitti.

Polonyalı kanallar ekibin toplantıya alınmamasıyla ilgili hem ülkelerindeki İsrail Büyükelçiliği'ne hem de Başbakanlık'a başvuruda bulundu ancak sonuç alamadı. Televizyon ekibinin izin alamadığı, Polonyalıların da yayın için bir başka çözüm arayışına gittiği belirtildi.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, "Gecikmeyle televizyon ekibinin Türk olması arasında hiç bağlantı yok" denirken olayın sorumluluğunun Türk şirketinde olduğu çünkü gerekli izinlerin alınmadığı ifade edildi.

DAHA ÖNCE DE ÇALIŞTILAR
Açıklamada, "Başbakanlık'a alınacak televizyon kanallarıyla ilgili prosedür bellidir. Televizyon ekibi herhangi bir koordinasyon olmadan ve gerekli izinler alınmadan gelmiştir" denişdi.

Başbakanlık, "Dahası ekibin üzerinde Başbakanlık'a gelen her muhabirden istenen gazeteci olduklarını gösteren bir kimlik belgesi de yoktu. Başbakan daha önce Türk medyasıyla çalışmıştır, bundan sonra da çalışmaya devam edecektir" açıklamasını yaptı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com