Türk gencinden dünya rekoru

Türk gencinden dünya rekoru
Avustralya’da yaşayan Okan Kaya yeni piyasaya çıkan bilgisayar oyununu 135 saat aralıksız oynayarak Guinness Rekorlar Kitabı’na geçti.
Avustralya, Sydney'de yaşayan 28 yaşındaki Okan Kaya 135 saat boyunca bilgisayar oyunu oynayarak dünya rekoru kırdı. Önceki rekor 120 saatti 
 
Bilgisayar oyunu bağımlısı olan Okan Kaya 'Call of Duty: Black Ops 2' adlı oyunu 5,5 günden biraz daha fazla süre oynayarak tarihe geçti. Kaya 135 saat 50 dakika boyunca bilgisayar başında kaldı; böylelikle bir önceki 120 saat 7 dakikalık rekoru tarihe gömmüş oldu. 
 
ENERJİ İÇECEKLERİ İLE AYAKTA KALDI 
 
Rekor denemesine Salı günü başlayan Kaya her saat başı 10 dakika tuvalet arası hakkını kullanırken, sık sık enerji içecekleri içerek uykusuzlukla savaştı. 
 
4Cabling adlı firmada satış menajeri olarak çalışan Okan Kaya, ‘Ellerime kramp girdiği için ellerimi bandajlamam gerekti. Bir ara oyun konsolunu elime bantlamayı bile düşündüm.’ dedi. 
 
40 SAAT OYUN OYNAYAN GENÇ ÖLMÜŞTÜ 
 
Guinness’in kuralları dahilinde gerçekleştirilen rekor denemesinde Okan Kaya’nın bir süre uyumasına da izin verildi. Geçtiğimiz yıl Tayvanlı bir genç 40 saat boyunca bilgisayar oyunu oynadıktan sonra ölmüştü.(SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com