Türk Gençleri Kültür ve Tarihi ile Buluşuyor Turu Sona Erdi!

Türk Gençleri Kültür ve Tarihi ile Buluşuyor Turu Sona Erdi!
"Avrupa'daki Türk Gençliği Kendi Kültürü ve Tarihiyle Buluşuyor" Projesi Kapsamında Ülkemize Gelen Gençlerin Türkiye Turu Sona Erdi.

Avrupa'daki Türk Gençliği Kendi Kültürü ve Tarihiyle Buluşuyor' projesi kapsamında ülkemize gelen gençlerin Türkiye turu sona erdi.
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 'Avrupa'daki Türk Gençliği Kendi Kültürü ve Tarihiyle Buluşuyor' projesi kapsamında 07-19 Temmuz tarihleri arasında ülkemize gelen gençlerin Türkiye turu sona erdi.


Proje kapsamında Hollanda, Fransa ve Belçika'da yaşan gençler, dün Mehmet Akif Ersoy Müze Evi, Taceddin Dergahı, Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Ankara Kalesi'ni gezerek Türkiye turlarını tamamlamış oldu. Daha sonra gençler, G.S.G.M Genel Müdürü Yunus Akgül ve G.S.G.M Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanı Adnan Gül'ün de katıldığı veda etkinliğinde yer aldı.

Türk kültürü ve tarihini, Türkiye'nin milli değerlerini ve sosyal yapısını yakından tanımak amacıyla gerçekleştirilen 'Avrupa'daki Türk Gençliği Kendi Kültürü ve Tarihiyle Buluşuyor' projesi kapsamında Türkiye'de bir araya gelen gençler, kültürleri ve tarihleri hakkında kapsamlı bilgi edinme fırsatı buldu. Bunun yanı sıra gerçekleştirilen proje sayesinde kendi kültürel ve tarihi miraslarını keşfe çıkan Türk gençleri, ülkelerine döndüklerinde devam ettirebilecekleri sağlam dostluklar kazanmış oldu.

Proje kapsamında Avrupa'daki Türk gençleri, 13 gün süren gezi programı dahilinde İstanbul, Edirne, Çanakkale, Bursa, Bilecik, Afyonkarahisar, Konya ve Ankara'nın kültürünü ve tarihini simgeleyen mekanları ziyaret etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com