Türk girişim başarısı dünya sahnesinde

Türk girişim başarısı dünya sahnesinde
Tamamı Türk girişimciler ve mühendisler tarafından geliştirilen Trendin Türkiye’de olduğu gibi dünyada da kendi konusunda bir ilk.

“Socialize your Life“Hayat Tarzınla Sosyalleş sloganıyla 1 yıllık bir emeğin sonunda kullanıcılarla buluşan Trendin sosyal ağ kavramına yepyeni bir boyut kazandırmış.

Trendin’i farklı kılan kendi deyimleriyle “Trend”lere yani konu başlıklarına check-in yapılması ve kullanıcıların arkadaşları ve takipçileri ile trend konuları etrafında sosyalleşmesi. Bu sayede kullanıcılar uygulama içerisinde bulunan ve her gün güncellenen 10.000’in üzerinde trend’e check-in yaparak anında takipçileri ile nasıl hissettiklerini, ne yiyip ne içtiklerini, ne okuduklarını ve hatta ne seyrettiklerini paylaşabiliyorlar.

Uygulama bu trendleri 9 ana başlıkta toplamış: Do-in (microblogging), Feel-in (Hissediyorum), Drink-in (İçiyorum), Eat-in (Yiyorum), Watch-in (Seyrediyorum), Read-in (Okuyorum), Shop-in (Alışveriş yapıyorum), Listen-in (Dinliyorum) ve Play-in (Oynuyorum). Ana kategori başlıklarından da anlaşılacağı gibi hislerden, İçeceklere, Yemeklerden Film ve dizilere, dergilerden Radyolara binlerce trend uygulama içinde hazır ve kullanıcıları beklemekte.

Kullanıcılar bu trendlere check-in yaparak hem paylaşmakta, hem sosyalleşmekte hem de beraberce gerçek trendleri belirlemekte.

Feel-in’de Keyifli hissetmek, Drink-in’de Türk kahvesi içmek, Watch-inde Muhteşem Yüzyıl dizisini ve O Ses Türkiye programını seyretmek şuanda trend.

Bu yeniliğe ilaveten arkadaşlık ve takip sistemi, microblogging, özel mesajlaşma servisi, resim paylaşma ve saklama, lokasyon ekleme gibi tüm özellikleri de içinde barındıran uygulama gizlilik ayarları konusunda da kullanıcılara güvenlik ve kolaylık sağlamakta.

Beta sürecinin bitimiyle 25 bin kullanıcıya ulaşan Trendin’in yaratıcılarından aldığımız bilgiye göre her geçen gün 500 ila 1000 yeni kullanıcı Trendin ailesine katılmakta. Kullanıcıların %66’sı 18 – 35, kalan %34’ü ise diğer yaş guruplarının toplamından oluşmakta. Aylık aktif kullanıcı oranı ise şimdiden %50’yi geçmiş durumda.

App Store’da yayına başladığı günden bugüne 3 yeni sürüm ile kullanıcılara yeni özellikler sunmuş olan Trendin çok kısa süre içerisinde yurt dışı operasyonlarına başlamak için gerekli geliştirmeler ve testler üzerinde çalışmakta. Buna ilaveten Android işletim sistemi kullanan mobil cihaz sahiplerini de çok bekletmeyeceklerinin müjdesini de şimdiden vermekteler.

Son bir not: IOS işletim sistemi kullanan mobil cihaz sahipleri Trendin uygulamasını App Store’dan ücretsiz olarak cihazlarına indirip kullanabilirler. (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Apple, iOS 8'in son kullanım oranını açıkladı08 Ocak 2015 Perşembe 14:04
 • Kuyruklu yıldız kaşifi Philae kayboldu06 Ocak 2015 Salı 12:12
 • WhatsApp, Snapchat'e özendi02 Ocak 2015 Cuma 15:24
 • Dünya bu buluşu konuşuyor!26 Aralık 2014 Cuma 15:01
 • Android telefon kullananlar dikkat!26 Aralık 2014 Cuma 11:39
 • iPhone 6S mini geliyor25 Aralık 2014 Perşembe 10:59
 • Nabız ve tansiyonu yanlış ölçüyorlar25 Aralık 2014 Perşembe 10:32
 • Şimdi de LG G3 patladı24 Aralık 2014 Çarşamba 13:17
 • Facebook 2014 yılını kısaca özetledi10 Aralık 2014 Çarşamba 10:29
 • Samsung fena patladı!09 Aralık 2014 Salı 11:19
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com