Türk hacılara skandal saldırı!

Türk hacılara skandal saldırı!
Suriye’de halkını acımasızca katleden Beşşar Esed’in askerleri 7 hacımızı esir aldı. Ajan diye tutuklanan hacılardan 5 gündür haber alınamıyor

Hac vazifesini tamamlayarak Türkiye'ye dönüşe geçen 7 Türk, Suriye topraklarında askerlerce 'ajan' suçlamasıyla gözaltına alındı. Alıkonulan hacılardan Cengiz Kıdık, 5 gündür güzel bir haber bekleyen eşini, dün geç saatlerde arayarak serbest bırakıldığının müjdesini verdi.

Bugün'ün haberine göere Düzce Üniversitesi'ne bağlı bir yurtta sorumlu olarak çalışan Cengiz Kıdık, hac vazifesini yapmak için kutsal topraklara gitti.Kasaplık sertifikası olduğu için özel bir şirket aracılığıyla Mekke'ye gidenKıdık, 4 gün kurban kesimi yaptı. Eşi Hanife Kıdık'ın "Bol bol fotoğraf çek gelince her şeyi anlatırsın" demesi üzerine cep telefonuyla her anı kaydeden Kıdık, dönüş yolculuğunda da telefonunun elinden düşürmedi.

 


Suriye topraklarındaki yolculuk sırasında askeri bir noktada otobüsten indirilen hacılar arasında olanKıdık, Arapça bilmesi nedeniyle askerlerle konuştu. Cep telefonunu inceleyen askerler çekilen yüzlerce fotoğrafı görünce Türk hacıya 'ajanmuamelesi' yaptı.Arkadaşlarının anlatımıylaKıdık'a, "Türksün ve bu kadar fotoğraf çektiğine göre ajansın" diyen Suriye askerleri, Türk hacıyı gözaltına alarak götürdü. Tam 5 gündür kendisinden haber alınamayan Kıdık'ın ailesi, gözü yaşlı şekilde umutlu bekleyişini sürdürdü.

EŞİNDEN DUA İSTEMİŞ 6 yıllıkhayat arkadaşı yetkililerle görüştüğünü ancak olumlu bir haber alamadığını söyleyen HanifeKıdık, "Mahvolmuş durumdayım.Pazar günü burada olacaklardı.Her akşam konuştuk.Çok heyecanlıydı. Dua et Suriye karışıkmış ama sağ salimgeleceğiz inşallahdedi. 3. güntümhacı arkadaşları döndü ama o dönemedi." şeklinde konuştu.

5 GÜN ALIKOYMUŞLAR Umutla bekleyişini sürdüren Hanife Kınık'amüjdeli haberi eşi Cengiz Kıdık telefonla verdi. Eşi Hanife'yi gece geç saatlerde telefonla arayan Cengiz Kıdık, "5 gün tutulup, salıverildiklerini ve Hatay'da bir otele yerleştiklerini" bildirdi.

3 SAAT DİRENDİK AMA...

Hac vazifesini Cengiz Kıdık ile birlikta yapan arkadaşı İbrahim Akbaş da üzücü gelişmeyi doğruladı. Suriye çıkışına 30 kilometre kala otobüslerinin durudurulduğunu söyleyen Akbaş, anayolda askerlerin yolu çevrirerek çatışma olduğu gerekçesiyle kendilerini başka bir yola yönlendirdiğini belirtti. Askerlerin kendilerine el salladığı sırada Kıdık'ın cep telefonuyla kameraya çektiğini söyleyen Akbaş, tutuklanma anını şöyle anlattı: "Cengiz Arapça konuştu. Cep telefonunu aldılar. 3 saat mücadele ettik. Ajan değiliz dedik. Ama alamadık. 1 saat sonra sınıra getireceğiz dediler. Götürdüler. Büyükelçiler karakol karakol geziyor ama nerede olduğu belli değil. 20 gün beraberdik. Sırt sırta uyuduk. Hepimiz dua edip mutlu bir haber bekliyoruz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com